Aktualności

Znany fanom seriali między innymi z roli Dziesiątego Doktora w „Doctor Who” David Tennant zdradził w jednym z wywiadów, że był również bliski zagrania innego doktora – psychopatycznego Hannibala Lectera.

„Hannibal” to serial od stacji NBC, bazujący na serii książek autorstwa Thomasa Harrisa (szczególnie na powieści „Red Dragon”). Opowiada o Willu Grahamie, który dzięki unikalnemu tokowi myślenia potrafi wczuć się w sposób rozumowania psychopaty i wraz z FBI tropi seryjnych morderców. Nowa sprawa okazuje się zbyt dziwna nawet dla niego, zatemotrzymuje wsparcie w postaci wybitnego psychologa dra Hannibala Lectera. Razem tworzą duet radzący sobie świetnie z wyłapywaniem zbrodniarzy. Will nie zdaje sobie jednak sprawy z pasji, której oddaje się w wolnych chwilach jego kolega, związanej z zabijaniem oraz gotowaniem ludzi...

W Hannibala Lectera w serialu wcielił się duński aktor Mads Mikkelsen („King Arthur”, „Doctor Strange”). Okazuje się, że była spora szansa na to, byśmy zobaczyli w tej roli kogoś całkiem innego. Jak zdradził David Tennant w rozmowie z portalem Entertainment Weekly, podczas promowania swojego nowego filmu „Bad Samaritan”, był brany pod uwagę jako odtwórca tytułowego bohatera:

Spotkałem się z Bryanem Fullerem [producentem wykonawczym serialu „Hannibal”] kilka razy i rozmawialiśmy o tym. Ale uważam, że rozsądnie wybrali Madsa Mikkelsena, to był perfekcyjny wybór. Zrobił z tą postacią takie rzeczy, z którymi ja nie dałbym sobie rady. Właściwa osoba dostała tę rolę.

David Tennant, Kilgrave, Jessica Jones
David Tennant jako Kilgrave w serialu „Jessica Jones”

David Tennant, którego jedną z najbardziej rozpoznawalnych ról jest wcielenie Dziesiątego Doktora („Doctor Who”), miał okazję pokazać widzom, że role psychopatów też mu świetnie wychodzą – szkocki aktor wcielił się w złoczyńcę Kilgrave’a w serialu „Jessica Jones”, będącego netflixową adaptacją komiksów Marvela. Kolejną mroczną postać w jego wydaniu będzie można obejrzeć w debiutującym w tym roku filmie „Bad Samaritan”.

Źródło: ew.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Hannibal

Konsultant FBI zmaga się z umiejętnością analizy umysłów seryjnych morderców. Trafia pod opiekę dr. Hannibala Lectera, który pomaga mu poradzić sobie z przekleństwem, …