Aktualności

Scenarzysta i narrator świetnie ocenianej produkcji „Planet Earth”, David Attenborough, rozpoczął pracę nad nową serią dokumentalną dla stacji BBC Showcase.

Pośród szeregu nowych produkcji zapowiedzianych niedawno przez BBC pojawiła się interesująca propozycja dla fanów seriali dokumentalnych. Jeśli tak jak wielu zachwyciła was seria zatytułowana „Planet Earth”, to zapowiedziane na drugą połowę tego roku „Dynasty” może okazać się skrojone dla was. Nie dość, że nowy serial brytyjskiej stacji zaprezentuje kolejne dzikie terytoria naszej planety, to jego dodatkowym atutem będzie osoba Davida Attenborough odpowiedzialnego właśnie za hitowe „Planet Earth”.

Seria o roboczym tytule „Dynasty” liczyć będzie pięć odcinków, a wyprodukują ją brytyjski i amerykański oddział BBC we współpracy z France Televisions. W każdym odcinku serialu zaprezentowane zostaną inne gatunki zwierząt, w najbardziej krytycznych dla nich momentach w historii. Będą to najprawdopodobniej: lwy, tygrysy, pingwiny cesarskie, szympansy czy psy myśliwskie.

David Attenborough, Planet Earth, BBC
David Attenborough

 

Jako producent wykonawczy zatrudniony został często wspópracujący z Attenborough Mike Gunton, współodpowiedzialny za powstanie „Planet Earth II”. Charlotte Moore, pełniąca w BBC fukncję dyrektora do spraw treści, powiedziała:

Niesamowity David Attenborough po raz kolejny zachwyci publikę, zabierając ją do świata dzikiej przyrody. Spędziliśmy cztery lata na kręceniu niezwykłych zachowań dzikich zwierząt. Mamy nadzieję, że rozgrywające się na ekranie dramaty przyciągną widownie serii takich jak „Planet Earth” i Planet Earth II”.

Źródło: deadline.com 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane