Aktualności

Stacja MTV otwiera nowy biznes: zostanie uruchomione MTV Studios, gdzie znajdą się m.in. animowane hity stacji, takie jak nowa wersja „Darii”.

„Daria & Jodie”, bo tak brzmi tytuł nowej wersji, będzie opowiadana z punktu widzenia Darii Morgendorrfer i jednej z jej najbliższych przyjaciółek – Jodie Landon.  Studio ma również w planach przywrócić „Aeon Flux”, który koncentruje się na najlepszej monikańskiej agentce. Kobieta w każdym odcinku musi zmierzyć się z nowymi zabezpieczeniami, wymyślonymi przez wroga. Na razie nic nie wiadomo na temat przywrócenia innych animacji.

mtv studios, daria, daria&jodie, mtv, aeon flux
Kadr z animacji „Daria”

Wszystkie wznowione projekty produkowane za pośrednictwem MTV Studios będą kupowane do zewnętrznych sieci liniowych i platform SVOD. Studio będzie produkować m.in. lubiane przez widzów serie oraz wszelkie spin-offy. Z ponad 200 tytułami stworzonymi w ciągu 35-letniej działalności, w planach jest również stworzenie biblioteki serialowej, należącej do Viacom (amerykańska grupa mediowa, posiadająca sieci telewizji satelitarnych i kablowych oraz studia produkcji i dystrybucji filmowej). Uruchomienie nowego studia pomoże stacji MTV zarobić na tej bibliotece, nie wymagając jednocześnie posiadania telewizji kablowej.

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane