1
Aktualności

Wraz z końcem roku nadchodzi czas, by przyjrzeć się telewizyjnym produkcjom i zastanowić się nad ich szansą na kontynuację. Choć ostateczne decyzje o ramówce stacji w przyszłym sezonie serialowym zapadną dopiero w maju, czyli okresie prezentacji upfrontowej, już teraz anulowanie tytułów o słabej oglądalności nie byłoby sporym zaskoczeniem. Tak prezentują się tegoroczni zagrożeni.

„Once Upon a Time” (ABC)

Wymieszanie świata baśni ze światem rzeczywistym gości na ekranach od 2011 roku. To wtedy poznaliśmy dzielną Emmę Swan, której przyszło zmierzyć się z klątwami, czarami i bajkowymi historiami. Nic dziwnego, że siódmy sezon nie przekonał do siebie wszystkich fanów: z serialu odeszło kilka głównych postaci. Fabuła przedstawiona w obecnym sezonie skupia się na Henrym Millsie, który postanowił napisać własną historię, dlatego też opuścił Storybrooke. Widzimy sytuację podobną do tej, z którą miała do czynienia Emma – na progu dorosłego już Henry’ego zjawia się mała dziewczynka, twierdząc że jest jej ojcem. Znowu jest klątwa i bohaterowie niepamiętający swoich baśniowych wcieleń.

Dlaczego serial jest zagrożony?
Reboot serialu mógł przyciągnąć do siebie trochę nowych widzów, ale ostatecznie pozbył się części starych. Midsezonowy finał osiągnął najniższą oglądalność w dziejach serialu – 2,29 mln widzów.

Czy jest jeszcze nadzieja?
Zmiana skupienia produkcji na innych postaciach tchnęła w serial trochę świeżości zarówno w warstwie fabularnej, jak i castingowej.

 

„Madam Secretary” (CBS)

Dramat polityczny, skupiający się na pracy i życiu prywatnym Elizabeth Faulkner McCord, będącej amerykańskim Sekretarzem Stanu.

Dlaczego serial jest zagrożony?
Jest to obecnie najgorzej radzący sobie serial od stacji CBS, ze średnią oglądalnością 6 mln widzów na odcinek.

Czy jest jeszcze nadzieja?
Umowa z platformami streamingowymi sprawia, że kolejny sezon produkcji jest jak najbardziej realny.

 

„Elementary” (CBS)

Procedural, będący współczesną historią Sherlocka Holmesa. Główny bohater przenosi się do Nowego Jorku, gdzie z pomocą lekarki Joan Watson pomaga policji rozwiązywać sprawy kryminalne.

Dlaczego serial jest zagrożony?
Po raz pierwszy emisję serialu wstrzymano aż do midsezonu, co gorsze, nadal nie jest znana dokładana data premiery najnowszego sezonu.

Czy jest jeszcze nadzieja?
Serial radzi sobie dobrze w dystrybucji światowej (w Polsce dostępny jest na Netflixie), przez co zwiększono niedawno ilość odcinków w nadchodzącym sezonie z 13-tu na 21.

 

„The Exorcist” (FOX)

Serial bazujący na książce z 1971 roku pod tym samym tytułem. Każdy sezon skupia się na innym przypadku opętań przez demony.

Dlaczego serial jest zagrożony?
Finał serialu obejrzało na żywo jedynie ponad milion widzów.

Czy jest jeszcze nadzieja?
Serial zbiera świetne opinie, z drugim sezonem ocenianym jeszcze lepiej niż pierwszy – 100% „świeżości” i ocena 7,5/10 w serwisie Rotten Tomatoes.

 

„Crazy Ex-Girlfriend” (The CW)

Muzyczna historia Rebekki Bunch i jej „lekkiej” obsesji związanej z byłym chłopakiem Joshem trwa. Trzeci sezon produkcji pozwala zająć się psychicznym stanem zdrowia Rebekki. Standardowo dostajemy masę świetnych i chwytliwych piosenek.

Dlaczego serial jest zagrożony?
Piątkowa emisja nie jest zazwyczaj dobrym terminem. Chociaż serial osiąga stałe wyniki, są one niesamowicie niskie.

Czy jest jeszcze nadzieja?
Według twórczyni i głównej aktorki w serialu, Rachel Bloom, historia jest zaplanowana na cztery sezony. To pozwala podejrzewać, że zrealizowanie kolejnej serii ze stałą widownią nie jest zbyt ryzykownym pomysłem dla stacji. Dodatkowo serial cieszy się znakomitymi opiniami krytyków.

 

„Jane The Virgin” (The CW)

Jane Gloriana Vilanueva pochodzi z tradycyjnej i religijnej rodziny. Za namową babci postanawia zachować dziewictwo aż do ślubu, razem z chłopakiem Michaelem. Jej życie komplikuje jednak fakt, że zostaje przypadkowo sztucznie zapłodniona. To nie koniec jej problemów, bo dawcą spermy jest Rafael Solano, mężczyzna, który stał się bezpłodny i może to być jego ostatnia okazja na przedłużenie rodu. Przed Jane mnóstwo ciężkich wyborów, nie tylko w strefie uczuciowej. Całość utrzymana jest w klimacie telenoweli, ze wstawkami wypowiadanymi przez narratora.

Dlaczego serial jest zagrożony?
Podobnie jak wspomniany wcześniej „Crazy Ex-Girlfriend”, serial nie cieszy się zbyt dobrą oglądalnością, szczególnie będąc puszczanym w piątkowe wieczory.

Czy jest jeszcze nadzieja?
Jest to jeden z najlepiej ocenianych przez krytyków seriali stacji (zaraz po „Crazy Ex-Girlfriend”).

 

„Blindspot” (NBC)

Na Times Square znaleziono nagą kobietę, która nie posiada żadnych wspomnień. Całe jej ciało pokryte jest tajemniczymi tatuażami. Jeden z nich to imię Kurta Wellera, agenta FBI, chcącego poznać tożsamość kobiety oraz jego powiązanie z tą sytuacją.

Dlaczego serial jest zagrożony?
Jest to jeden z najsłabiej oglądanych seriali NBC, zbierający średnio 3,5 mln widzów na odcinek.

Czy jest jeszcze nadzieja?
Stacja zaskoczyła wiele osób, przedłużając serial o trzeci sezon. Taka historia może się powtórzyć.

 

„Brooklyn Nine-Nine” (FOX)

Jeden z najprzyjemniejszych seriali komiediowych, jakie są obecnie emitowane. Opowiada o grupie detektywów, pracujących na jednym z nowojorskich komisariatów, który nie podchodzą zbyt poważnie do swojej pracy. Gdy działania na posterunku zaczyna nadzorować nowy kapitan, wszyscy muszą przygotować się na pewne zmiany.

Dlaczego serial jest zagrożony?
Niska oglądalność wynosząca średnio 1,7 mln widzów na odcinek.

Czy jest jeszcze nadzieja?
Serial jest nadal niezwykle kreatywny i nie przestaje pozytywnie zaskakiwać widzów.

 

„Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.” (ABC)

Serial od 2013 roku dopełnia wątki MCU – Kinowego Uniwersum Marvela, skupiając się na grupie agentów rzeczonej organizacji i ich próbach ratowania świata.

Dlaczego serial jest zagrożony?
Najniższa oglądalność (1,93 mln widzów na odcinek) od czasów premiery; jest to kolejny serial, któremu nie służy piątkowa pozycja w ramówce. Do tego nie jest on tani w produkcji.

Czy jest jeszcze nadzieja?
Już raz Disney uratował ten serial, ciężko powiedzieć, czy jest szansa na kolejną ingerencję.

 

„The Last Man on Earth”

Ziemię spustoszył śmiertelny wirus. Wydaje się, że Phil Miller jest ostatnim żyjącym człowiekiem. Jednak niedługo dołącza do niego inna ocalała, Carol Pilbasian. Muszą sobie wspólnie poradzić w nowej rzeczywistości.

Dlaczego serial jest zagrożony?
Niska oglądalność, w okolicach 2 mln widzów na odcinek.

Czy jest jeszcze nadzieja?
Serial osiąga drugie miejsce wśród aktorskich komedii Foxa. W zeszłym roku został przedłużony pomimo słabych wyników oglądalności.

 

„Chance” (Hulu)

Eldon Chance jest neuropsychiatrą, który w swoich próbach pomocy pacjentom zaczyna przekraczać pewną granicę. Jego uwagę przyciąga intrygująca Jaclyn, cierpiąca na zaburzenia osobowości. Do tego jest żoną policjanta, zamieszanego w brudne interesy. Romans ma swoje tragiczne skutki, jednocześnie pozwalając tytułowemu bohaterowi na odkrycie własnej drogi.

Dlaczego serial jest zagrożony?
Nie jest to najpopularniejsza pozycja, a akcja serialu rozkręca się znacznie w drugim sezonie.

Czy jest jeszcze nadzieja?
Brak decyzji od Hulu po ponad miesiącu od emisji finału. Serial rozpoczął się zamówieniem od razu na 2 sezony, może i tym razem dostanie on kredyt zaufania.

Źródło: tvline.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • AprilGirl
    AprilGirl

    Once upon a time mam wrażenie, że jest ciągnięty na siłę.. powinni go zakończyć w poprzednim sezonie jakimś wielkim happy endem. Nie pomyślałabym, że Agenci mogą być w grupie ryzyka.. chociaż faktycznie przeniesienie ich na piątkową ramówkę to taka trochę serialowa czarna polewka. Brakuje mi takich typowych dla pierwszego sezonu luźnych historii/ procedurali.

Powiązane

Seriale

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agent Phil Coulson tworzy grupę superwytrenowanych agentów S.H.i.E.L.D., którzy zajmują się dziwnymi, niewyjaśnionymi sprawami.


Blindspot

Wytatuowana dziewczyna zostaje znaleziona naga w torbie podróżnej na Times Square. Nie pamięta, jak się nazywa ani kim jest. FBI odkrywa, że jej tatuaże zawierają …


Brooklyn Nine-Nine

Pracujący na nowojorskim dziewiątym posterunku detektywi nigdy nie brali swojej pracy zbyt na poważnie. Wszystko zmienia się, kiedy nowym dowódcą zostaje kurczowo …


Chance

Neuropsychiatra Eldon Chance wdaje się w romans z pobitą przez męża kobietą, chorą na zaburzenia osobowości. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy o kochankach …


Crazy Ex-Girlfriend

Rebecca Bunch prowadzi nudne życie, pracując w renomowanej kancelarii. Pewnego dnia rzuca wszystko i wyjeżdża do West Covina w Kalifornii, gdzie jako główny cel …


Once Upon a Time

W dniu 28 urodzin do drzwi Emmy puka pewien chłopiec. Dzięki niemu kobieta trafia do niewielkiego miasteczka Storybrooke, gdzie postacie z bajek i baśni istnieją …


The Exorcist

Antologia inspirowana książką z 1971 roku o tym samym tytule. Każdy z sezonów opowiada o innym przypadku opętań przez demony.


Elementary

Sherlock Holmes przeprowadza się do Nowego Jorku, gdzie poznaje dr Joan Watson – terapeutkę, która pomaga mu dojść do siebie po ciężkim odwyku narkotykowym. Mężczyzna …Madam Secretary

Serial opowiada o Elizabeth McCord, nowo wybranej sekretarz Stanów Zjednoczonych. McCord jest byłym analitykiem CIA, agencję opuściła ze względów osobistych i etycznych.


The Last Man on Earth

Mija rok, odkąd śmiertelny wirus zebrał na Ziemi swoje żniwo. Wszystko wskazuje na to, że Phil Miller jest ostatnim człowiekiem, który pozostał przy życiu. Gdy …