7
Aktualności

Od kilku miesięcy wiadomo, że stacja AMC zamówiła kolejny sezon „The Walking Dead”. Nawet w obliczu spadającej oglądalności, nie widać końca serialu. Produkcja znana jest z zaskakującego uśmiercania bohaterów; pod znakiem zapytania stanęły losy kolejnej postaci.

Odkąd Maggie (Lauren Cohan) pojawiła się w drugim sezonie kultowej serii o apokalipsie zombie, stała się ulubienicą widzów, co zawdzięcza swojej odwadze i po części romansowi z Glennem (Steven Yeun). Jej rola w serialu zwiększyła się w momencie, gdy ukochany został brutalnie zamordowany – Maggie stała się wówczas niezależną przywódczynią. Tym bardziej zaskakujące jest to, że bohaterki może zabraknąć w dziewiątym sezonie. 

Genialna gra aktorska Cohan nie umyka innym wytwórniom. Serialowa Maggie dostaje wiele ofert, jednak musi je odrzucać ze względu na napięty terminarz: cała jej uwaga skupia się na realizacji „The Walking Dead”. To wytworzyło spekulacje na temat jej wcześniejszego odejścia z produkcji. Jak podaje portal Deadline, aktorka domaga się wyższej płacy; mimo ważnej roli zarabia mniej w porównaniu z Andrew Lincolnem – serialowym Rickiem albo Normanem Reedusem, grającym Daryla Dixona. Lauren Cohan po próbie negocjacji z AMC odrzuciła ofertę stacji, bo zupełnie nie spełniła jej oczekiwań. Domniemane porzucenie „The Walking Dead” to próba wywarcia presji na producentów. Aktorka rozmawia z innymi stacjami na temat potencjalnych angaży w innych produkcjach, zatem AMC musi podjąć decyzję, czy zwiększy pensję Cohan, czy też serial straci kolejnego ważnego członka obsady. Negocjacje nadal trwają, więc jej odejście nie jest niczym pewnym.

Maggie, 8 sezon, The Walkind Dead, Lauren Cohan
Lauren Cohan jako Maggie w „The Walking Dead”

Strata Cohan byłaby trudna zarówno dla fanów, jak i producentów. Jeśli aktorka zdecyduje się opuścić serial, showrunnerka Angela Kang będzie miała jeszcze więcej pracy przy nadchodzącym dziewiątym sezonie „The Walking Dead”. 

Źródło: Screenrant / Deadline

Komentarze

(7)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Walking Dead

Serial opowiadający o świecie po wybuchu apokalipsy zombie. Głównym bohaterem „Żywych trupów” jest Rick Grimes, policjant, który staje na czele grupy ocalałych …