Aktualności

W niedawnej rozmowie z portalem Deadline, prezes stacji The CW – Mark Pedowitz – wyjaśnił czemu projekt ostatecznie trafił do Netflixa. Historia nastoletniej czarownicy Sabriny, bazująca na komiksach „Chilling Adventures of Sabrina”, miała początkowo towarzyszyć na antenie serialowi „Riverdale”, z którym dzieli uniwersum komiksowe. Gigant streamingowy na początku grudnia zamówił dwa sezony produkcji.

Zapytany o przejęcie powstającego serialu przez Netflixa, Mark Pedowitz odpowiedział:

Zdawałem sobie z tego sprawę, bo byłem mocny zaangażowany w projekt i rozmawiałem z Peterem (Rothem, szefem WBTV). Rozumiem tę decyzję z biznesowego punktu widzenia. Netflix zaoferował im dwuletnią umowę, my byśmy tego nie zrobili. Należą się podziękowania dla Netflixa za sukces w zapewnieniu oglądalności serialu „Riverdale”, a ludziom od nas za to, że udało się przyciągnąć widzów z Netflixa przed telewizory i na naszą stronę internetową. Trzymam za nich kciuki.

Mark Pedowitz, Sabrina nastoletnia czarownica, Netflix, The CW, Sabrina, the Teenage Witch, Chilling Adventures of Sabrina, Kiernan Shipka, Sabrina Spellman
Szef stacji The CW, Mark Pedowitz
 

Przejęcie serialu przez Netflixa zostało dobrze odebrane przez fanów, ponieważ platforma kojarzona jest z produkcjami na wysokim poziomie, na które wykładany jest spory budżet. Brak emisji na kanale The CW daje także nadzieję na mniej ugrzecznioną wersję produkcji, ponieważ nie będzie ona koniecznie skierowana do młodszych widzów. Dodając do tego wzmianki o mroczniejszej wersji historii (niż ta z sitcomu „Sabrina, the Teenage Witch” z 1996 roku), porównywanej do znanych horrorów takich jak „The Exorcist” czy „Rosemary’s Baby”, zapowiada się coś, na co warto czekać.

Zdjęcie do serialu mają rozpocząć się w lutym. W rolę Sabriny wcieli się Kiernan Shipka („Mad Men”). Za projekt odpowiadać będą twórcy „Riverdale” – producentami wykonawczymi zostali Roberto Aguirre-Sacasa, Greg Berlanti, Sarah Schechter i Jon Goldwater, a pilotażowy odcinek wyreżyseruje Lee Toland Krieger. Nie jest jeszcze znana data premiery.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności