1
Aktualności

Szef HBO, Casey Bloys, podczas dni TCA (spotkania prasowego Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych) wypowiedział się na temat opóźnienia emisji finałowego sezonu jednego z największych telewizyjnych hitów, czyli „Game of Thrones”. Dodatkowo poruszył temat temat propozycji spin-offów i tego, kiedy najwcześniej można się ich spodziewać.

Zapytany o opóźnienie emisji ósmego sezonu „Game of Thrones”, który obejrzymy dopiero w 2019 roku, Bloys rzekł:

Nie nazwałbym tego „opóźnieniem”. Data bazuje na tym, kiedy twórcy [David Benioff i D.B. Weiss – przyp. red.] uznali, że uda im się dostarczyć coś, z czego będą najbardziej dumni. Jasne, mogliśmy im powiedzieć „Musicie dać radę do wyznaczonego przez nas czasu!”. Jednak pracujemy razem już tak długo, że ufam ich opinii, gdy twierdzą, że potrzebują chwili, by dobrze im to wyszło. Dlatego niekoniecznie jest to „opóźnienie”, a raczej „czas potrzebny do uzyskania poziomu, którego spodziewają się fani”.

 

Szef HBO – Casey Bloys

 

W maju zeszłego roku HBO ogłosiło, że pracuje nad pięcioma potencjalnymi spin-offami serialu „Game of Thrones”, dziejącymi się przed wydarzeniami znanymi z sagi „A Song of Ice and Fire” (pol. „Pieśń lodu i ognia”). Za produkcję czterech z nich odpowiadać mają: Carly Wray („Mad Men”), Jane Goldman („X-Men”), Brian Helgeland („Mystic River”) i Max Borenstein („Godzilla”, „Kong: Skull Island”).

Podczas TCA szef HBO podzielił się również informacjami na temat spin-offów. Potwierdził, że żadna z istniejących postaci w „Game of Thrones” się w nich nie pojawia, lecz wspomniał, że może być tam ktoś ze znanych widzom rodów. Według jego słów, z pomysłów na historie w tym uniwersum może powstać od zera do pięciu seriali, ale najprawdopodobniej wybiorą jeden. Zapytany o wrażenia z tych produkcji odparł:

Podobało mi się to, co widziałem. Było trochę rzeczy, które uważam za potencjalnie ekscytujące. Jeśli któryś z projektów wypali i nagramy odcinek pilotażowy, a potem cały sezon, to nie zostanie on wyemitowany, póki nie minie przynajmniej rok od zakończenia „Game of Thrones”. Chcemy, by finałowy sezon był wyjątkowym wydarzeniem samym w sobie. Nie chcemy użyć go do zapoczątkowania nowej serii. Potrzebujemy je trochę oddzielić.

Źródło: tvline.com, deadline.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • Dominika Ania Krzak
    Dominika Ania Krzak
    @dominikak

    Szkoda, że nikt znany się nie pojawi, chętnie zobaczyłabym młodość Neda i Roberta + historię Lyanny i Rhaegara, albo rodu Lannisterów. Mimo wszystko to może być ciekawa rzecz, o ile się pojawi. Nie rozumiem tylko, po co trąbią o czymś, co nastąpi najwcześniej za 2-3 lata.

Powiązane

Seriale

Game of Thrones

Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. Kilka rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.


Aktualności