Aktualności

W stacjach publicznych w USA prawie wszystkie produkcje telewizyjne emitowane są w czasie antenowym od poniedziałku do piątku. Większość Amerykanów przywykła do wieczornych seansów przed telewizorami w ciągu tygodnia. Czyżby wkrótce miało się to zmienić?

Stacja CW, należąca do Wielkiej Piątki (ABC, CBS, NBC, FOX i CW), ogłosiła, że od przyszłego sezonu (jesień 2018) rozszerza swój pięciodniowy harmonogram ramówki o dodatkowy czas antenowy w niedzielne wieczory. Co to oznacza? 

Rozszerzenie ramówki telewizyjnej z 10 godzin największej oglądalności (primetime – regularny czas, w którym występuje największe nasilenie odbiorców radiowych lub telewizyjnych, pomiędzy godziną 20 a 23) do 12 daje możliwość dodatkowych przedłużeń seriali. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla zagrożonych tytułów, takich jak „Crazy Ex-Girlfriend” czy „Jane the Virgin”. Decyzja ta wyjaśnia również zwiększenie zamówionych pilotów przez CW TV – stacja publiczna zamówiła aż dziewięć nowych projektów (w tym rebooty „Charmed” i „Roswell”), o trzy więcej niż w roku ubiegłym. 

crazy ex-girlfriend, CW, Rachel bloom, Rebecca bunch,
Kadr z serialu „Crazy Ex-Girlfriend”
 

Głos w sprawie rozszerzenia harmonogramu ramówki stacji zabrał szef CW TV, Mark Pedowitz:

Rozszerzając naszą ramówkę do sześciu nocy, będziemy w stanie dać naszym fanom jeszcze więcej serii, których są pasjonatami. W ciągu ostatnich siedmiu lat CW dodała do swojego harmonogramu ponad 80 godzin oryginalnych produkcji – od teraz ta liczba może rosnąć jeszcze szybciej, gdyż stale rozbudowujemy naszą ofertę nadawania oraz nieustannie dodajemy nasze treści na różnego rodzaju platformy streamingowe.

Choć stacja CW jest najmniej popularnym kanałem z Wielkiej Piątki, oglądalność jej produkcji utrzymuje się na stałym poziomie. W pierwszych 12 tygodniach sezonu 2017/2018 wszystkie stacje – NBC, CBS, FOX i ABC zanotowały znaczne spadki oglądalności, podczas gdy wyniki CW pozostały stabilne. 

Źródło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Crazy Ex-Girlfriend

Rebecca Bunch prowadzi nudne życie, pracując w renomowanej kancelarii. Pewnego dnia rzuca wszystko i wyjeżdża do West Covina w Kalifornii, gdzie jako główny cel …