Aktualności

Jak podają twórcy seriali DC, tegoroczny crossover Arrowverse obejmował będzie tylko trzy serie z tego uniwersum.

W nadchodzącym crossoverze poznamy Batwoman oraz miasto, którego będzie strzegła – Gotham. Akcja crossoveru dziać się będzie tylko w serialach „Arrow”, „The Flash” oraz „Supergirl”, co oznacza wykluczenie z niego „Legends of Tomorrow”. 

Najnowszy serial Arrowverse – „Batwoman” dołącza do uniwersum tak samo jak wcześniej zrobiły to „Legendy”. Ich historia rozpoczęła się w 2015 roku w crossoverze „Arrow” i „The Flash” noszącym tytuł „Heroes Join Forces”. Kolejny crossover pojawił się rok później, nosił tytuł „Invasion!” i był umiejscowiony pomiędzy „Arrow”, „The Flash” i „Legends of Tomorrow”. W 2017 roku do crossoveru „Crisis on Earth-X” dołączyła także „Supergirl”. 

Nie ujawniono szczegółów na temat nieobecności „Legends of Tomorrow” w nadchodzącym crossoverze. Warto wspomnieć, że do tej pory każdy crossover był większy od poprzedniego i nie wykluczono z nich żadnego serialu, który zdążył już pojawić w łączonej historii. Możliwe, że brak Legend spowodowany będzie tym, jak potoczą się ich losy w nadchodzącym sezonie. 

Arrowverse, legends of Tomorrow
Części załogi serialu „Legends of Tomorrow”

Nie wiemy, co sprowadzi Arrowa, Flasha i Supergirl do Gotham City, ale bardzo możliwe, że będzie to coś niewymagającego interwencji podróżników w czasie. Załoga Waveridera cały czas mierzy się z wrogami, którzy próbują namieszać w historii świata, więc zwalczanie przestępczości w obcym mieście może najzwyczajniej nie pasować do kierunku, w jakim zmierza scenariusz „Legends of Tomorrow”.

Niekoniecznie oznacza to odłączenie się Legend od Arrowverse w sezonie serialowym 2018/19. Pomimo że postaci silne powiązanych z „The Flash” obecnie nie ma już w „Legends of Tomorrow”, to nadal są takie, które związane są z resztą uniwersum. Bardzo możliwe, że nadal będziemy świadkami „minicrossoverów”, takich jak pojawienie się Sary Lance w finale 6 sezonu „Arrow”.

To, że tegoroczny crossover zaangażuje mniej seriali, nie oznacza, że będzie miał mniejszą skalę. Nie tylko doda on kolejny serial do uniwersum, ale otworzy także całkiem nowy rozdział w Arrowverse, który, miejmy nadzieję, zostanie rozwinięty w nadchodzących latach. Mimo że bohaterowie „Legends of Tomorrow” nie pojawią się w nadchodzącym crossoverze, nie zamyka im to drogi, aby w 2019 roku powrócić w pięcioczęściowym crossoverze. 

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Arrow

Rozpuszczony miliarder i playboy, Oliver Queen, zostaje uznany za martwego, kiedy jego jacht ginie na morzu. Wraca po pięciu latach jako kompletnie inny człowiek …


The Flash

W wyniku porażenia prądem Barry Allen zyskuje niesamowite nadludzkie zdolności, stając się najszybszym człowiekiem na świecie. Nadaje on sobie pseudonim Flash i …


Supergirl

Kuzynka Supermana, Kara, została wysłana na Ziemię z Kryptonu. W rodzinie zastępczej uczy się władać posiadanymi mocami, trzymając je jednocześnie w tajemnicy. …


DC's Legends of Tomorrow

Serial oparty na komiksach wydawanych przez DC Comics. Kiedy Ziemi zaczyna grozić wielkie niebezpieczeństwo, Rip Hunter postanawia zebrać grupę superbohaterów i …


Aktualności