Aktualności

Stacja Fox przygotowała kolejny dokument teoretyzujący na temat życia we wszechświecie.

Seriale dokumentalne na temat możliwości istnienia życia we wszechświecie powstają już od kilku dekad. Dzisiejsze możliwości technologiczne pozwalają na zabawę wizualną, jakiej do tej pory nie mieliśmy okazji doświadczać. Ładne obrazy wygenerowane komputerowo to tylko jeden z elementów niezbędnych do zbudowania ciekawej opowieści o tym, co kryje się na innych planetach. „Cosmos: Possible Worlds” będzie prowadzony przez znakomitego i uznanego fizyka Neila deGrasse'a Tysona. Naukowiec ten bardzo aktywnie angażuje się w popularyzowanie wiedzy wśród najmłodszych, ale także i dorosłych ludzi.

Najnowsza produkcja Foxa opowie o tym, co może czekać na ludzi w kosmosie, nie tylko w skali makro, ale także i mikro. Zanim jednak ludzkość sięgnie gwiazd, musi poradzić sobie z milionem różnych problemów stojących na drodze do osiągnięcia tego celu. To chociażby ograniczenia naszych ciał, zbudowanie odpowiedniego napędu dla statków, a przede wszystkim same statki kosmiczne. Serial skupi się również na psychice ludzi, czyli jak takie podróże mogą na nas wpłynąć, jak zmienia nasze postrzeganie świata oraz jak zachowalibyśmy się podczas pierwszego kontaktu z obcą cywilizacją. Nie zabraknie również licznych fantazji na temat tego, jak mogą wyglądać odległe rejony kosmosu oraz planety tam się znajdujące.

Producentami serialu są Seth MacFarlane („The Orville”) i Brannon Braga („Star Trek: The Next Generation”). Serial ma pojawić się w 2019 roku.

Źródło: Fox

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Cosmos: A Spacetime Odyssey

Kosmos, to miniserial przedstawiający w innowacyjny sposób tajniki otaczającego nas wszechświata. Autorzy zabierają widzów w oszałamiającą podróż w czasie i przestrzeni, …