Aktualności

Oficjalny kanał Marvela na YouTube udostępnił 17-minutowy fragment pierwszego odcinka 5. sezonu „Agents of S.H.I.E.L.D.”, emitowanego przez stację ABC. Zgodnie z przewidywaniami, tym razem wydarzenia będą się rozgrywały w kosmosie. Pozostaje nam jeszcze odkryć, gdzie dokładnie znalazła się ekipa Coulsona i dlaczego

Od momentu zakończenia poprzedniego sezonu fani pozostawieni byli z wizją Coulsona w kosmosie, co zostało pokazane w finałowym odcinku. To, w jaki sposób i dlaczego tam się znalazł, pozostawało zagadką, która najwyraźniej zostanie rozwiązana dopiero po premierze 5. sezonu. Fragment najnowszego odcinka prezentuje to, co się wydarzyło po zamrożeniu czasu w restauracji, czyli kiedy ostatnio widzieliśmy grupę w komplecie.

„Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.” od 2013 roku dopełnia wątki MCU – Kinowego Uniwersum Marvela, skupiając się na grupie agentów rzeczonej organizacji i ich próbach ratowania świata. Twórcami serialu, bazującego na komiksach, są Joss Whedon („Firefly”, „Avengers”), Jed Whedon i Maurissa Tancharoen, którzy pracowali wspólnie przy serii „Dollhouse”. W obsadzie znaleźli się: Clark Gregg, odgrywający rolę Phila Coulsona (której podjął się już w „Iron Man 2”), Ming-Na Wen („SGU Stargate Universe”, „ER”), Chloe Bennet, Iain De Caestecker („Young James Herriot”), Elizabeth Henstridge, Henry Simmons („NYPD Blue”, „Ravenswood”) i Natalia Cordova-Buckley. 4. sezon marvelowskiej produkcji cieszył się świetnymi opiniami w serwisie Rotten Tomatoes, osiągając 93% „świeżości” (z oceną 6,75/10). Mimo pozytywnego przyjęcia, serial był jednak zagrażony skasowaniem przez stację ABC w związku z niską oglądalnością. Jak informował portal Variety do przedłużenia doszło dzięki ingerencji szefostwa Disneya (do którego należą zarówno stacja ABC, jak i Marvel).

2-odcinkowa premiera 5. sezonu już za kilka dni – 1 grudnia. W Polsce nowy sezon zadebiutuje na platformie Showmax zaledwie dzień później.

Źródło: youtube.com / variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agent Phil Coulson tworzy grupę superwytrenowanych agentów S.H.i.E.L.D., którzy zajmują się dziwnymi, niewyjaśnionymi sprawami.