1
Aktualności

Co warto zobaczyć w grudniu na platformie Netflix? Przedstawiamy pełną listę produkcji telewizyjnych, które pojawią się w przyszłym miesiącu w serwisie.

Końcówka roku w przypadku Netflixa nie oznacza posuchy w zapowiedziach serialowych. W grudniu czeka nas m.in. premiera pierwszej niemieckiej produkcji serwisu, kolejny sezon zeszłorocznego hitu opowiadającego o królowej Elżbiecie II oraz pojawienie się na platformie dobrze ocenianego serialu skupiającego się na tropieniu groźnego przestępcy. A to zaledwie ułamek tego, co przygotował dla swoich abonentów Netflix.

 

„Dark” (1. sezon) – 1 grudnia

 

Serial skupia się na zniknięciu dwójki dzieci w małym niemieckim miasteczku, w którym koncepcja czasu została wywrócona do góry nogami. Zagadką w tym przypadku nie jest to, kto porwał dzieci... lecz kiedy.

Czyżby Netflix znalazł sposób na sukces? Nowa oryginalna produkcja serwisu, „Dark”, została pierwszy raz wyświetlona podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Po pokazie portal Indiewire stwierdził, że „Dark” powinno przypaść do gustu fanom takich produkcji jak „Stranger Things” czy „The OA”. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że nowy projekt serwisu streamingowego zyska sporą popularność wśród abonentów. Niemiecki dramat poruszy takie tematy jak czas, rodzina, żałoba, poczucie winy czy aspekty metafizyczne. Serial zdecydowanie skierowany jest do fanów wolno rozwijającej się akcji, którzy lubują się w tajemnicach skrywanych przez mieszkańców małych miasteczek. Cała produkcja utrzymana jest w mrocznym klimacie, pełnym narastającego napięcia.

 

„The Crown” (2. sezon) – 8 grudnia

 

W drugiej serii produkcji fabuła skupi się na latach 1956-1964 i będzie kontynuacją losów królowej Elżbiety II (w tej roli Claire Foy) oraz księcia Filipa (Matt Smith). Jako widzowie będziemy mogli podążyć za historią od momentu najazdu Sił Zbrojnych Jej Królewskiej Mości na Egipt, aż po dyplomatyczne podróże pary królewskiej, wizytę Kennedych i skandale związane z księżniczką Małgorzatą. 

„The Crown” po raz kolejny wysoko ustawiło poprzeczkę w kwestii realizacji dramatu telewizyjnego. Według krytyków, którzy mieli już przyjemność obejrzenia drugiej serii produkcji – nowy sezon w niczym nie ustępuje poprzedniemu. Każdy z poszczególnych odcinków tworzy swoją oddzielną, kompletną historię, które łącząc się w całość przedstawiają historię Elżbiety w roli monarchini, matki oraz żony. W opublikowanych recenzjach przede wszystkim chwalona jest Claire Foy, której występ określany jest jako jeden z najlepszych we współczesnej telewizji. Aż ciężko pomyśleć, że jest to ostatni sezon „The Crown”, w którym przyjdzie nam oglądać tę aktorkę.

 

„Manhunt: Unabomber” (1. sezon) – 12 grudnia

 

Nowy serial fabularny od stacji Discovery skupia się wokół historii prawdziwego seryjnego mordercy, Teda Kaczyńskiego. W „Manhunt: Unabomber” zaprezentowano próby FBI w schwytaniu słynnego zabójcy. W latach 1978-1995 Kaczyński wysyłał bomby do uniwersytetów oraz linii lotniczych, zabijając i raniąc przy tym wiele osób. Opublikowany w mediach rysopis mordercy określany jest najsłynniejszym rysopisem w historii. W obsadzie produkcji możemy zobaczyć Sama Worthingtona oraz Paula Bettany’ego.

„Manhunt: Unabomber” to jedna z letnich propozycji od stacji Discovery. Serial został przyjęty dość entuzjastycznie przez recenzentów oraz amerykańskich widzów, osiągając m.in. ocenę 91% wśród krytyków oraz 7.86/10 według telewidzów w serwisie Rotten Tomatoes. Produkcja Discovery to porządnie zrealizowany dramat true crime, który spodoba się wszystkim sympatykom thrillerów psychologicznych. Pokazuje dwie strony medalu – pracę FBI oraz ich frustracje wynikające z niepowodzenia misji, a także prawdziwe motywy, które stały za działaniami Teda Kaczyńskiego.

 

Dodatkowo Netflix bardzo intensywnie w ciągu ostatnich kilku dni promuje 4. sezon „Black Mirror”. Mimo że nie pojawiła się oficjalna data premiery – według wielu nieoficjalnych źródeł znana antologia powróci z nowymi odcinkami jeszcze w tym roku. Czyżby serwis streamingowy planował podarować nam prezent pod choinkę? Wszystko na to wskazuje.

Oprócz powyższych produkcji Netlix planuje poszerzyć swoją bazę serialową o kilkanaście nowych pozycji. Poniżej znajduje się pełna lista tytułów, które zostaną dodane w ciągu bieżącego miesiąca do bazy serwisu.

 • „Easy” (2. sezon) – 1 grudnia
 • „Fate/Apocrypha” (1. sezon) – 2 grudnia
 • „The Ranch” (4. sezon) – 15 grudnia
 • „Ultimate Beastmaster” (2. sezon) – 15 grudnia
 • „Erased” (1. sezon) – 15 grudnia
 • „El Chapo” (2. sezon) – 15 grudnia
 • „Hello, My Twenties!” (2. sezon) – 18 grudnia
 • „The Indian Detective” (1. sezon) – 19 grudnia
 • „La Casa de Papel” (1. sezon) – 20 grudnia
 • „The Toys That Made Us” (1. sezon) – 22 grudnia
 • „Dope” (1. sezon) – 22 grudnia
 • „Fuller House” (3. sezon) – 22 grudnia
 • „Las chicas del cable” (2. sezon) – 25 grudnia
 • „El Vato” (2. sezon) – 26 grudnia
 • „Travelers” (2. sezon) – 26 grudnia
 • „La Mante” (1. sezon) – 29 grudnia

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

 • Dariusz Tomasik
  Dariusz Tomasik
  @777moneymaker

  Nie taki straszny ten grudzień, mam zamiar obejrzeć tylko Dark i Manhunt: Unabomber.

Powiązane

Seriale

Dark

Serial skupia się na zniknięciu dwójki dzieci w małym niemieckim miasteczku, w którym koncepcja czasu została wywrócona do góry nogami. Zagadką w tym przypadku …The Crown

Królowa Elżbieta jest symbolem Anglii i autorytetem. Akcja serialu opisującego jej losy rozpoczyna się w roku 1947 – podczas przygotowań do ślubu z księciem Filipem. …