Aktualności

Gareth Evans to reżyser z dość skromnym dorobkiem – na swoim koncie ma zaledwie dziesięć produkcji reżyserskich, z czego cztery dopiero czekają na swoją premierę w 2018 roku. Mimo to stacja HBO postanowiła dać mu szansę i powierzyć realizację nowego projektu o roboczym tytule „Gangs of London”.

Evans (zdjęcie w nagłówku) jest najbardziej znany ze swoich dwóch filmów: „The Raid” oraz „The Raid 2: Berandal”. Produkcje opowiadają o pracy indonezyjskiego oddziału SWAT oraz konfliktach z tamtejszym kartelem narkotykowym. Obydwie części zebrały dość wysokie oceny, zarówno od widzów, jak i krytyków (pierwsza część zdobyła nawet Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2011 roku). Nie dziwi więc przygotowywana na 2018 rok premiera trzeciej części cyklu. 

 

Akcja „Gangs of London”, jak sam tytuł wskazuje, będzie się rozgrywać w Londynie, rozdzieranym przez wojny podziemnych gangów. Gdy jeden z wpływowych szefów zostaje zabity, chwiejna równowaga zostaje zaburzona i konflikt wybucha z nową siłą. 

Fabuła serialu jest autorskim pomysłem Evansa. Reżyserowi pomagać przy produkcji będzie m.in Jane Featherstone („Chernobyl”). Zespół odpowiedzialny za scenariusz, oprócz Evansa, stworzą także Peter Berry, Clare Wilson, Joe Murtagh oraz Matt Flannery. Ten ostatni pracował już z reżyserem, m.in. właśnie przy „The Raid”.

Premiera serialu przewidziana jest na 2019 rok, prawdopodobnie na kanale Cinemax lub Sky. 

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.