Aktualności

Christopher Hampton, zdobywca Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany („Dangerous Liaisons”), we współpracy z telewizją ITV podejmie się pracy nad serialem „The Singapore Grip”.

Fabuła serialu „The Singapore Grip” skupi się na brytyjskiej rodzinie żyjącej w Singapurze w czasie japońskiej inwazji. Kupiec tworzywa sztucznego Waltere Blackett, jego żona Sylvia, bezwzględna córka Joan i rozpieszczony syn Monty, żyją w luksusach, pozornie nie dbając o problemy, którymi nękana jest Europa. Jednak wszystko do czasu gdy, syn partnera biznesowego Blacketta, który był związany z jego córką Joan ulega urokowi tajemniczej chińskiej uchodźczyni, Very Chiang.

Szef stacji ITV, Polly Hill tak charakteryzuje nowy projekt:

„The Singapore Grip” jest portetem społeczeństwa w czasach upadku, przedstawia, jak ludzie lgną do świata, który powoli się rozpada. Cieszę się, że mogę współpracować z Christopherem Hamptonem, a dla ITV to możliwość  wspaniałej adaptacji epickiej powieści J.G. Farrella.

Natomiast sam Christopher Hampton, tak skomentował swój udział:

Jako wielki wielbiciel oraz przyjaciel J.G. Farrella byłem zachwycony, gdy zaproszono mnie do adaptacji The Singapore Grip” – panoramicznego opisu utraty Singapuru przez japońskich najeźdźców w 1942 roku. Ta historia z burzliwym tłem opowiedziana jest w stylu Tołstoja i Evelyna Waugha, ale wciąż, bez żadnych wątpliwości, za pomocą wyjątkowego głosu Jima Farella.

Christopher Hampton, JG Farrell, The Singapore Grip
Scenarzysta Christopher Hampton​​
 

The Singapore Grip jest częścią trylogii Jamesa Gordona Farrella. Po raz pierwszy została opublikowana w 1978 roku. Tytuł serii pochodzi od frazy slangowej opisującej jedną z technik seksualnych wykorzystywanych przez prostytutki. 

Oprócz Christophera Hamptona („A Dangerous Method”, „The Quiet American”, „Dangerous Liaisons”), który zajmie się scenariuszem produkcji, w projekt zaangażowany jest duet producentów: Rebecca Keane oraz Damien Timmer („Poldark”, „The Witness For The Prosecution”, „Victoria”, „Endeavour”).

Na pierwszy sezon „The Singapore Grip” składać się będzie 6 odcinków. Zdjęcia do serialu rozpoczną się w tym roku. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.