Aktualności

Charlie Heaton – aktor wcielający się w postać Johnatana Byersa w serialu „Stranger Things” – zagra tytułową rolę w miniserialu „The Elephant Man”.

Charlie Heaton wcieli się w Josepha Merricka, który z powodu licznych deformacji ciała nazywany był człowiekiem-słoniem. Wcześniej losy Merricka zostały zobrazowane w filmie Davida Lyncha z 1980 roku – „Człowiek Słoń”, gdzie – w wyniku powielenia błędu lekarza opiekującego się zdeformowanym mężczyzną – główna postać nosiła imię John. 

Charlie Heaton i Natalia Dyer w serialu „Stranger Things”

Najnowsza adaptacja historii życia Josepha Merricka będzie dwuodcinkowym miniserialem, zatytułowanym „The Elephant Man”, zaś Heaton wcieli się w tytułową rolę. Produkcja ma pokazywać całe życie Merricka – od czasu spędzonego w domach pracy, przez cyrkowe pokazy, aż do jego śmierci w London Hospital.

Charlie Heaton wypowiada się o swojej nowej roli niezwykle entuzjastycznie:

Jestem niezwykle zaszczycony, że dano mi możliwość wzięcia udziału w przedstawieniu Josepha Merricka. To naprawdę szczególna rola i wyzwanie dla każdego aktora. Joseph ma niezwykłą historię i nie mogę się doczekać, by odbyć tę podróż i powołać go do życia.

Joseph Merrick urodził się w Wielkiej Brytanii, gdzie dorastał. Pierwsze deformacje pojawiły się u niego, gdy miał trzy lata i rozwijały się z biegiem czasu. Po śmierci matki i ponownym ślubie ojca został zmuszony do utrzymywania się z własnej pracy. Mieszkał w domach robotniczych, później zaczął występować w cyrkach. Ostatecznie znalazł się pod opieką doktora Trevesa w London Hospital, gdzie żył wygodnie aż do swojego zgonu w wieku 27 lat. Do dziś nie ma pewności, na co dokładnie chorował. 

 źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.