Aktualności

W listopadzie pisaliśmy o planach dotyczących serialowej adaptacji powieści „Catch 22”, autorstwa Josepha Hellera. Projekt był dopięty na ostatni guzik, brakowało jedynie stacji, która wykupi serial. Dziś już wiadomo – w produkcję zaangażowała się stacja Hulu, która finalizuje umowę dotyczącą adaptacji.

„Catch 22” opowiada o Yossarianie, bombardierze sił powietrznych USA. Akcja rozgrywa się we Włoszech podczas II wojny światowej. Mężczyzna jest wściekły z kilku powodów – po pierwsze, ciągle ktoś próbuje go zabić, a po drugie – jego armia zwiększa liczbę misji, przez co jego służba wojskowa się wydłuża. Yossarian wpada na pomysł wykorzystania paragrafu 22, który pozwala żołnierzowi na zakończenie pełnienia obowiązków, ze względu na chorobę psychiczną…

George Clooney („ER”, „Money Monster”) wcieli się w postać pułkownika Cathcarta, który ciągle zwiększa liczbę wymaganych misji bojowych, zanim żołnierz będzie mógł zakończyć służbę. Clooney zajmie się także reżyserią miniserialu wraz z Grantem Heslovem („Argo”, „The American”). Za produkcję odpowiedzialni będą Richard Brown („True Detective”) oraz Steve Golin („Spotlight”, „The Renevant”). Scenariuszem zajmie Luke Davies („Life”) wraz z Davidem Michodem („Rover”). To nie pierwsze przeniesienie powieści na ekran – w 1970 roku ukazał się film, będący również jej adaptacją.

George Clooney
 

Projekt miniserii został w grudniu przedstawiony sześciu najważniejszym stacjom. Hulu wykupiło prawa do produkcji i obecnie finalizowana jest umowa dotycząca „Catch 22”. Może to dobrze wróżyć serialowi, bo inna adaptacja, którą Hulu wzięło pod swoje skrzydła, doczekała się wielu nagród i ogólnoświatowego uznania. Mowa oczywiście o tegorocznym zdobywcy nagrody Złotych Globów dla najlepszego serialu dramatycznego, „The Handmaid’s Tale”.

Planowana data premiery oraz inne informacje dotyczące obsady, nie są znane. 

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności