Aktualności

Po świetnych ocenach jakie zebrał pierwszy sezon serialu „Castlevania”, Netflix zdecydował się na wyprodukowanie drugiej serii animacji.

„Castlevania” to animowany serial Netflixa, którego pierwszy sezon zadebiutował 7 lipca 2017 roku. Produkcja oparta została na serii gier o tym samym tytule, a wyemitowane jak dotąd cztery odcinki nawiązywały bezpośrednio do części „Castlevania III: Dracula’s Curse”.

Scenarzysta serialu, Warren Ellis, potwierdził niedawno na swoim Twitterze, że produkcja powróci już latem tego roku. Ponadto drugi sezon będzie miał nie cztery, a osiem odcinków

Dracula – Castlevania

Dracula 

W produkcji śledzimy losy Trevora – ostatniego przedstawiciela rodu Belmontów – którego rodzina od zawsze specjalizowała się w zwalczaniu demonicznych istot. Teraz gdy mieszkańcy Wołoszczyzny stają się celem ataków ze strony szukającego zemsty Draculi, ich jedynym ratunkiem jest Trevor. 

Pierwsze rysy scenariusza adaptacji powstały jeszcze w 2008 roku, jednak stopniowo pojawiające się problemy sprawiły, że plany wcielono w życie dopiero siedem lat później. Ellis otrzymał zadanie stworzenia skryptu dla rozłożonej na cztery części historii. Według niego powstały w 2008 roku scenariusz zakładał produkcję całej trylogii filmów. Ellis uważa więc, że osiem kolejnych odcinków pozwoli mu opowiedzieć historię w sposób, w jaki miała wyglądać na początku. 

Źródło: screenrant.com

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Castlevania

Animacja dla dorosłych. Gdy żona Draculi zostaje bestialsko spalona na stosie, wampir obiecuje zemstę na każdym mieszkańcu Wołoszczyzny; zbiera armię potworów i …