Aktualności

Za nami już pięć odcinków pierwszego sezonu „Castle Rock”, więc fani zastanawiają się nad tym, czy serial platformy Hulu zostanie z nami na dłużej. Znamy już odpowiedź.

Castle Rock to fikcyjne miasteczko stworzone przez wielkiego pisarza, Stephena Kinga. Akcja serialu rozgrywa się właśnie w tym miejscu. Klątwa, która na nim ciąży, sprawia, że każdy mieszkaniec dopuszcza się okropnych i niewybaczalnych czynów. W serialu znajdziemy wiele nawiązań do twórczości Kinga. Możemy podziwiać więzienie w Shawshank, zobaczyć wycinek z gazety informujący o grasującym psie (co nawiązuje do „Cujo”) czy poznać siostrzenicę Jacka Turrence’a.

Dobra wiadomość:, „Castle Rock” zostało przedłużone na drugi sezon. Na ten temat wypowiedział się Dustin Thomason, producent serialu:

Każdy sezon będzie osobną historią. Będzie początek, środek i koniec. Uważam jednak, że podobnie jak w przypadku książek, chcemy zaskoczyć widzów sposobami ich  łączenia. W uniwersum Kinga mogą zdarzyć się bardzo dziwne rzeczy, jeżeli chodzi o sposób, w jaki rozwinie się historia. Nie obejdzie się również bez pewnych niespodzianek. To bardzo smaczne, że Kathy Bates zagrała zarówno Dolores Claiborne, jak i Annie Wilkes. Format antologii został już dla nas opracowany.

Castle Rock, Stephen King, Hulu, HBO GO
Kadr z serialu

Według serwisu Rotten Tomatoes produkcja uzyskała 86% „świeżości”, co jest świetnym wynikiem. W serialu występują:  Andre Holland („Moonlight”), Bill Skarsgård („It”), Melanie Lynskey („Two and a Half Men”), Scott Glenn („Daredevil”), Jane Levy („Suburgatory”), Terry O’Quinn („Lost”) oraz Sissy Spacek („Carrie”).

Nowe odcinki „Castle Rock” pojawiają się co tydzień na platformie HBO GO.

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Castle Rock

Castle Rock to fikcyjne miasteczko wymyślone przez wielkiego pisarza, Stephena Kinga. Akcja serialu rozgrywa się właśnie w tym miejscu. Klątwa, która na nim ciąży …


Aktualności