1
Aktualności

Brytyjska komedia o dwóch nerdach z działu IT i ich słabo ogarniającej działanie komputerów szefowej doczeka się amerykańskiego remake’u. Za projekt odpowiedzialny będzie Graham Linehan, twórca oryginalnej serii.

Portal Variety.com donosi, że stacja NBC planuje adaptację na rynek amerykański brytyjskiego sitcomu „The IT Crowd”.

Nad projektem pracuje Graham Linehan („The IT Crowd”, „Motherland”),  twórca brytyjskiego pierwowzoru, który napisze scenariusz oraz zajmie się produkcją serialu. Oprócz niego zaangażowani są Patrick Daly („August: Osage County”) oraz Jon Rolph („Chewing Gum”).

Akcja „The IT Crowd” toczy się w dziale IT jednej z wielkich korporacji. Do zarządzania działem zostaje zatrudniona Jen, która o obsłudze komputera nie ma zielonego pojęcia. Jej podwładnymi są Roy i Moss – stereotypowi informatycy. Serial zdominowany jest przez typowo brytyjski humor.

 

Sitcom emitowany był w latach 2006-2010 przez stację Channel 4. Doczekał się realizacji 4 sezonów, a planowana początkowo piąta seria została zastąpiona odcinkiem specjalnym, gdy podjęto decyzję o kasacji produkcji. W obsadzie serialu znaleźli się: Chris O’Dowd („Girls”), Richard Ayoade („Snuff Box”), Katherine Parkinson („Humans”) i Matt Berry („Snuff Box”).

Jest to już trzecia próba zrealizowania remake’u „The IT Crowd” przez NBC. W 2007 roku stacja stworzyła pilot serialu, w którym wystąpili Joel McHale („Community”), Jessica St. Clair („Playing House”) oraz Richard Ayoade, który ponownie wcielił się w Mossa. Projekt ten nie spodobał się jednak widowni, więc jego rozwinięcie zostało zaniechane. Kolejna próba nastąpiła w 2014 roku, gdzie produkcją zajął się twórca „Scrubs” – Bill Lawrence. Niestety realizacja serialu nie spełniła wymagań stacji i pomysł trafił do kosza.

Do trzech razy sztuka? Optymistycznie napawa informacja, że za nowy projekt stacji odpowiedzialne są osoby, które pracowały przy brytyjskim oryginale. Graham Linehan w rozmowie z Deadline krótko skomentował swój udział przy produkcji:

O tak. Pracuję nad tym. Nie spodziewajcie się jednak serialu w tym samym typie, co pierwowzór, a będziecie zadowoleni.

Źródło: variety.com / deadline.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale