Aktualności

Do oferty Netflixa dołączy wkrótce nowy serial dokumentalny. „Bobby Kennedy for President” to produkcja o życiu i śmierci Roberta F. Kennedy'ego – brata byłego prezydenta USA, która właśnie doczekała się trailera.

Roberta F. Kennedy był prokuratorem generalnym oraz kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Marzenie o prezydenturze nigdy nie doczekało się realizacji, gdyż, podobnie jak kilka lat wcześniej jego brat, został zamordowany. 

Czteroodcinkowa seria, w której wykorzystano wiele archiwalnych nagrań, wyjaśnia, w jaki sposób ewentualne dojście młodszego z braci Kennedy do władzy mogłoby odmienić oblicze USA. 

Reżyserem „Bobby Kennedy for President” jest Dawn Porter („Trapped”), która jeszcze przed premierą podzieliła się swoim spojrzeniem na postać Kennedy’ego:

Wszystkim ludziom w amerykańskiej polityce zadał jedno proste pytanie: „Co możemy robić lepiej?”. Słuchał rad młodych aktywistów jak John Lewis czy Marian Wright Edelman – liderów amerykańskiego ruchu na rzecz sprawiedliwości społecznej. Patrząc na sytuację, w jakiej znajduje się obecnie amerykańska polityka, uważamy, że nie będzie lepszych okoliczności, by ponownie przedstawić dziedzictwo Roberta Kennedy’ego.

„Bobby Kennedy for President” będzie liczył cztery odcinki i zadebiutuje na platformie Netflix już 27 kwietnia.

Źródło deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.