Aktualności

Zwykle, kiedy mamy do czynienia z serialową nowością, na wieści o przedłużeniu trzeba chwilę poczekać – jednak nie tym razem. Po wyemitowaniu zaledwie dwóch odcinków stacja FOX zamówiła kolejny sezon „9-1-1”.

„9-1-1” przedstawia życie codzienne strażaków. W ich zawodzie liczy się opanowanie, ale także umiejętność ścigania się z czasem oraz pogodzenia napiętego trybu życia z wewnętrznymi rozterkami i prywatnymi problemami.

Twórcami serialu są Ryan Murphy („Scream Queens”, „The New Normal”), Brad Falchuk („Pose”) oraz Tim Minear („The Chicago Code”), którzy współpracowali już przy takich znanych tytułach jak „Glee” czy „American Horror Story”. Pierwszy odcinek „9-1-1” pobił rekord stacji FOX jako debiutujący serial – w ciągu siedmiu dni przyciągnął 15 milionów widzów. Jednak pomimo bardzo dobrych wyników, wiele osób uważa poziom produkcji za przeciętny – na portalu rottentomatoes.com „9-1-1” uzyskało 65%. Władze Fox Television Group, Dana Walden oraz Gary Newman, wypowiedzieli się na temat serialu:

  Dzięki odważnej koncepcji, wielokrotnie nagradzanym gwiazdom oraz bezbłędnemu wykonaniu, Ryan, Brad i Tim zrobili to ponownie – wykorzystali  kulturowego ducha czasu i zrewolucjonizowali procedural, tak jak tylko mogli, ożywiając go wymarzonym zespołem aktorów prowadzonych przez Angelę, Petera i Connie. To opowiadanie historii w najlepszym wydaniu i jesteśmy zadowoleni, że wpłynęła na naszych słuchaczy. Chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym w tę produkcję za ich gwieździstą pracę i czekamy na kolejny, ekscytujący sezon „9-1-1”.

W serialu występują m.in. Angela Bassett („American Horror Story”, „Master of None”), Peter Krause („The Catch”, „Parenthood”), Connie Britton („American Horror Story”, „Nashville”) oraz Oliver Stark („Into the Badlands”). 

W Polsce serial zadebiutuje we wtorek 6 lutego na kanale FOX. 

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

9-1-1

Serial przedstawia różnego typu sytuacje z codziennego życia, pokazując ratowników udzielających pomocy w nagłych, często drastycznych wypadkach.


Recenzje