Aktualności

Uniwersum „Blade Runnera” ponownie się powiększy, dzięki przygotowywanemu właśnie przez Adult Swim animowanemu projektowi.

Mroczna wizja przyszłości, w której ludzie żyją albo jako bogacze, albo jako biedota została stworzona przez amerykańskiego pisarza Philipa K. Dicka w 1968 roku pod tytułem „Do Androids Dream of Electric Sheep?” jako krótkie opowiadanie. W 1982 roku powstała filmowa ekranizacja, przyczyniająca się niejako do rozsławienia pomysłów pisarza, który zawsze powtarzał, że uważa film za marne przeniesienie swojej wizji zawartej w książce. Film stał się dziełem kultowym, nie unikając przez to uwagi branży filmowej naszych czasów, która postanowiła nakręcić kontynuację „Blade Runner 2049”.

Blade Runner 2049, Blade Runner, Blade Runner - Black Lotus, Adult Swim, anime, Ryan Gosling
Kadr z filmu „Blade Runner 2049”
 

Animacja przygotowywana przez Adult Swim zostanie zatytułowana „Blade Runner – Black Lotus” i według pierwszych informacji, ma być rozwinięciem wizji przedstawionej w filmie „Blade Runner 2049”, jednak z akcją umiejscowioną w roku 2032, przed wydarzeniami ze wspomnianego filmu. Pierwszy sezon będzie liczyć 13 odcinków, wszystkie wyreżyserują Shinji Aramaki i Kenji Kamiyama, pracujący obecnie przy reboocie „Ghost in the Shell”. W pracy wspomoże ich Shinichiro Watanabe („Cowboy Bebop”), jako producent kreatywny. Data premiery nie jest znana.

Źródło: Hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.