Aktualności

Stacja The CW znana jest ze swojej serii produkcji superbohaterskich, dziejących się w łączonym uniwersum. Najmłodszy członek tej serialowej rodziny, który zadebiutował wtorkowego wieczoru w USA, dostał specjalnie wybrane miejsce antenowe. „Black Lightning” uzyskał świetne wyniki oglądalności, mogąc cieszyć się mianem najlepszej premiery stacji od dwóch lat (kiedy to debiutowało „DC's Legends of Tomorrow”).

„Black Lightning” opowiada historię Jeffersona Pierce’a i jego rodziny. Mężczyzna jest szanowanym członkiem społeczności, działającym dla jej dobra, między innymi jako dyrektor szkoły. Nikt nie zdaje sobie jednak sprawy, że to on był mścicielem sprzed lat, znanym pod pseudonimem Black Lightning. Okoliczności związane z bezpieczeństwem jego rodziny skłonią go do ponownego włożenia superbohaterskiego kostiumu.

Serial zadebiutował z oglądalnością 2,31 miliona widzów. Jest to najlepszy wynik dla premiery stacji od dwóch lat, zaś dla tego czasu antenowego – od trzech lat. Wpływ na oglądalność miał z pewnością czas emisji, który nastąpił tuż po powrocie z przerwy zimowej serialu „The Flash” (2,47 miliona widzów najnowszego odcinka), będącego jednym z najchętniej oglądanych seriali The CW. Dodatkowo „Black Lightning” cieszy się świetnymi opiniami krytyków, w obecnej chwili mając 100% „świeżości” w serwisie Rotten Tomatoes z oceną 8,43.

W obsadzie serialu znaleźli się między innymi: Cress Williams („Hart of Dixie”), China Anne McClain („A.N.T. Farm”), Nafessa Williams („Code Black”), Damon Gupton („Criminal Minds”), James Remar („Dexter”) oraz Christine Adams („Terra Nova”).

Nowe odcinki mają premierę we wtorkowe wieczory w USA, a w Polsce będą dostępne na Netflixie z tygodniowym opóźnieniem. Pierwszy odcinek pojawi się na platformie już 23 stycznia.

Źródło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Black Lightning

Jefferson Piece to były superbohater, który wiedzie spokojne życie jako dyrektor szkoły. Gdy pewien gang zaczyna grozić jego rodzinie, wkracza do akcji jako legendarny …