1
Aktualności

Showrunner nowego serialu stacji The CW spod znaku DC, Salim Akil, wypowiedział się na temat przyszłości serialu i nadziei na uniwersum zbudowane wokół niego. Lightningverse, jak wstępnie określono taki pomysł, miałby pozwolić na wprowadzenie kolejny postaci znanych z komiksów DC i działałby odrębnie od znanego widzom Arrowverse.

Superbohaterska produkcja wstępnie zapowiadana była jako kolejny dodatek do budowanego przez stację Arrowverse – uniwersum serialowego zapoczątkowanego przez serial „Arrow”. Choć w obecnym sezonie takie połączenie na pewno nie nastąpi, co potwierdził szef stacji, Mark Pedowitz, to istnieje spora szansa, że dalej twórcy zaplanują powiązania i crossovery. Showrunner „Black Lightning” – Salim Akil, wyraził jednak nadzieję na powstanie wielu spin-offów serialu, pozwalających na nadanie mu miana własnego uniwersum – Lightningverse:

Miejmy taką nadzieję, bo chcielibyśmy zapewnić widzom rozrywkę. Wiem, że serial jest na czasie w związku z polityką, ale chcemy również rozbawić ludzi, zainteresować ich scenami walki, pojawiającymi się dobrymi, jak i złymi postaciami. Liczymy na urozmaicone doświadczenie i chętnie zobaczylibyśmy innych superbohaterów.

Akil nie ukrywa, że superbohaterem, którego najbardziej chciałby wprowadzić jest Static Shock – postać należąca do grupy Teen Titans i posiadająca podobne moce do Black Lightninga.

Black Lightning, Lightningverse, Salim Akil, Mara Brock Akil
Mara Brock Akil i Salim Akil – twórcy serialu „Black Lightning”

 

„Black Lightning” opowiada historię Jeffersona Pierce’a i jego rodziny. Mężczyzna jest szanowanym członkiem społeczności, działającym dla jej dobra między innymi jako dyrektor szkoły. Nikt nie zdaje sobie jednak sprawy, że to on był mścicielem sprzed lat, znanym pod pseudonimem Black Lightning. Okoliczności związane z bezpieczeństwem jego rodziny skłonią go do ponownego włożenia superbohaterskiego kostiumu.

Serial cieszy się świetnymi opiniami krytyków, w obecnej chwili mając 100% „świeżości” w serwisie Rotten Tomatoes z oceną 8,4. Nowe odcinki mają premierę we wtorkowe wieczory w USA, a w Polsce dostępne na Netflixie z tygodniowym opóźnieniem.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • Michał Stopa
    Michał Stopa
    @Krein81

    Faktycznie bardzo miło się ogląda, mam nadzieje tylko że nie zaczną tu wplatać Flasha/Arrołów i Supergryl.. bo tamte seriale mają poziom mułu..

Powiązane

Seriale

Black Lightning

Jefferson Piece to były superbohater, który wiedzie spokojne życie jako dyrektor szkoły. Gdy pewien gang zaczyna grozić jego rodzinie, wkracza do akcji jako legendarny …


Aktualności


Recenzje