Aktualności

Nadchodząca koprodukcja Netflixa i BBC poruszy kwestie prawne, polityczne oraz personalne. Nie zabraknie w niej również znanych twarzy, w tym Johna Goodmana i Michaeli Coel.

„Black Earth Raising” (zamówione wcześniej jako „The Forgiving Earth”) przedstawi historię rozgrywającą się na terenach Wielkiej Brytanii, Europy, Afryki i Stanów Zjednoczonych. Kate Ashby została jako dziecko uratowana przed rwandyjskim ludobójstwem i adoptowana przez Eve Ashby, znaną na całym świecie brytyjską prokurator międzynarodowego prawa karnego. Kate wychowała się w Wielkiej Brytanii; dobiegająca trzydziestki kobieta pracuje teraz jako badacz prawny w kancelarii adwokackiej Michaela Ennisa. Gdy Eve podejmuje się sprawy dla Międzynarodowego Trybunału Karnego, w której sądzony jest afrykański przywódca milicji, Michael i Kate zostają wciągnięci w podróż całkiem zmieniającą ich dotychczasowe życie.

Hugo Blick, BBC, Netflix, Black Earth Rising
Twórca serialu, Hugo Blick

 

Serial będzie składał się z ośmiu odcinków i wystąpią w nim: Michaela Coel („Chewing Gum”), John Goodman („Roseanne”), Noma Dumezweni (broadwayowski spektakl „Harry Potter & the Cursed Child”), Harriet Walter („The Crown”), Tamara Tunie („Law & Order: Special Victims Unit”), Lucian Msamati („Taboo”) i Abena Ayivor („This Life”). Za scenariusz i reżyserię odpowiada Hugo Blick („The Shadow Line”, „The Honourable Woman”). Tak wypowiedział się na temat serialu:

„Przeszłość nigdy nie staje się martwa, nigdy nie staje się czymś przeszłym” – nigdy nie byłem do końca pewien, co znaczy ten słynny cytat, ale przez tę fikcyjną historię młodej czarnej Brytyjki, odbywającej własną niesamowitą i niezwykle osobistą misję osądzenia osób odpowiedzialnych za rwandyjskie ludobójstwo, zrozumiałem. Teraz wiem jak bardzo istotne, ciężkie i przerażające są to słowa dla każdego poszukującego wyroku od międzynarodowego wymiaru sprawiedliwości.

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana. Prawdopodobnie jak w przypadku innych koprodukcji Netflixa i BBC najpierw zostanie on wyemitowany w brytyjskiej telewizji, a następnie trafi do międzynarodowego katalogu Netflixa.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane