Aktualności

Benedict Cumberbatch, aktor znany między innymi z serialu „Sherlock”, wystąpi ponownie w głównej roli – teraz wcieli się w postać Dominica Cummingsa, stratega i szefa kampanii namawiającej Brytyjczyków do wyjścia z Unii Europejskiej. Film telewizyjny „Brexit” ma się pojawić jeszcze w tym roku.

W tym roku Cumberbatch jest bardzo zaangażowany w rozwój swojej kariery, bowiem poza nową rolą w „Brexicie” występuje w produkcji od Showtime i Sky Atlantic, „Patrick Melrose” (u nas dostępnej na HBO GO). To miniserial liczący 5 odcinków; każdy z nich jest ekranizacją jednego z tomów cyklu powieści Edwarda St. Aubyna. Premiera odbyła się 14 maja – wyemitowano dopiero jeden epizod, ale o produkcji już teraz jest głośno (nasza recenzja).

Jego najnowsza rola, Dominic Cummings, to mózg zwycięskiej kampanii eurosceptyków. To on miał stworzyć hasło „Odzyskajmy kontrolę”. Film „Brexit” ma odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób w 2016 roku Cummingsowi udało się poprowadzić kampanię „Leave” do zwycięstwa. Ma także przedstawić burzliwe relacje lobbysty z jego otoczeniem. Sam Cumberbatch był zaangażowany w kampanię wokół Brexitu i namawiał do pozostania we wspólnocie.

Za scenariusz odpowiada James Graham, najbardziej znany z „The Vote” i „Who Weants To Be A Millionaire?”. Beth Willis z Channel 4 – bo to dla tej stacji powstaje film –  wypowiedziała się na temat pracy nad produkcją:

James to mądry, zabawny i wnikliwy mężczyzna, który przynosi powiew świeżości. Jesteśmy tak podekscytowani, że on i geniusz, którym jest Benedict Cumberbatch, czują, że Channel 4 jest właściwym miejscem dla nich obydwóch – „Brexit” to dokładnie ten rodzaj wybuchowego dramatu, który chcemy mieć na kanale.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Sherlock

Dr Watson (Martin Freeman) jest lekarzem i weteranem wojennym. Pewnego dnia poznaje Sherlocka Holmesa (Benedict Cumberbatch), który rozwiązuje zagadki kryminalne …


Patrick Melrose

Patrick Melrose to bogaty playboy z wysoko postawionego domu. Jednak dzieciństwo z agresywnym ojcem i matką-narkomanką zaowocowało w licznych traumach, które teraz …