Aktualności

Zagraniczne media poinformowały, że Anne Bjørnstad i Eilif Skodvin pracują nad nowym serialem, który będzie wyemitowany w telewizji HBO oraz wyświetlony na platformie HBO GO.

„Beforeigners” będzie satyryczną i skandynawską serią science fiction. W niedalekiej przyszłości społeczeństwo zaczyna śledzić nowe zjawisko, które zaczyna dziać się na całym świecie. W oceanie zauważono potężne błyski światła, a na Ziemi pojawiają ludzie z przeszłości, którzy podchodzą z trzech oddzielnych okresów czasowych: z epoki kamienia, z epoki wikingów oraz z końca XIX wieku. Nikt nie rozumie, jak to jest możliwe, a ludzie z przeszłości nazywani „przodownikami” nie pamiętają co się stało. Główna bohaterka – Alfhildr (w tej roli Krista Kosonen), która pochodzi z epoki wikingów, zaczyna współpracować z policjantem – Larsem Haalandem (w tej roli Cleve Broch). Próbują rozwikłać tajemnice masowych pojawień się swoich przodków.

Hanne Palmquist – redaktorka zlecająca i wiceprezes ds. programów oryginalnych HBO Nordic wypowiedziała się na temat powstającej produkcji:

„Beforeigners” jest bardzo oryginalną i rozrywkową, zbliżającą się do przyszłości, satyrą. Jest osadzona w rozpoznawalnym i przekształconym społeczeństwie, w którym koegzystencja jest czymś zupełnie nowym. Jestem bardzo dumna, że to nasza pierwsza norwerska seria – zabawna, porywająca i prowokująca do myślenia. Prawdziwy tytuł HBO.

Anne Bjørnstad, Eilif Skodvin, Krista Kosonen, Cleve Broch, Beforeigners
Krista Kosonen – odtwórczyni głównej bohaterki

Natomiast Antony Root – jeden z producentów wykonawczych dodał:

„Beforeigners” reprezentuje dokładnie ten rodzaj serii, który chcemy realizować: jest odważny, inteligetny, wyróżniający się, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla HBO. Cieszymy się, że możemy współpracować z Anne i Eilif, aby uruchomić nasze działania produkcyjne w Norwegii, a także dla serialu „Beforeigners”, aby dołączyć do naszej rosnącej i zróżnicowanej listy lokalnych i oryginalnych produkcji w Europie.

Będzie to druga oryginalna produkcja HBO Nordic (pierwszą był „Gösta"). Data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.