Aktualności

Użytkownicy największego serwisu streamingowego mają okazję oglądać oryginalne produkcje wyprodukowane w przeróżnych krajach, nie tylko w USA czy w Wielkiej Brytanii – do tego grona dołączyły już m.in. Japonia, państwa skandynawskie czy Francja. Teraz przyszła pora na „Jinn”, czyli pierwszy arabski serial Netflixa.

„Jinn” będzie fantastyczną produkcją opowiadającą o losach grupki arabskiej młodzieży. Życie nastolatków zostanie zakłócone, gdy w starożytnym mieście Petra pojawi się przed nimi tajemnicza postać. Będą musieli odnaleźć i powstrzymać dżina, zanim ten zniszczy świat.

Serial ma liczyć sześć odcinków. Producentami wykonawczymi zostali Elan i Rajeev Dassani, którzy pracowali przy popularnym serialu „Scandal”. Reżyserem został Libańczyk Mir-Jean Bou Chaaya („Very Big Shot”). Do projektu został zaangażowany także Bassel Ghandour („Theeb”), który tak wypowiedział się na temat produkcji:

Na Bliskim Wschodzie bardzo często spotyka się ludzi, którzy znają historie o dżinach, więc przekształcenie tego w zabawną i tajemniczą przygodę dla nastolatków, którą każdy może się cieszyć, jest dobrym pomysłem. Z szerszej perspektywy, uwielbiam to, że Netflix dużo inwestuje w regionalność, to prawdziwy przełom. Mamy tak bogatą kulturę opowiadania historii i wreszcie będziemy mogli cieszyć się arabskimi opowieściami w jakości Netflixa.

Bassel Ghandour, Netflix, serial, arabski serial, Jinn
Bassel Ghandour

Data premiery planowana jest na 2019 rok.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Justified

Głównym bohaterem jest agent U.S. Marshal Raylan Givens, który egzekwuje sprawiedliwość według własnych zasad. W rezultacie zostaje przeniesiony do miasta, w którym …


Scandal

Życie doradczyni prezydenta Stanów Zjednoczonych nie należy do najłatwiejszych. Ochrona tajemnic Białego Domu wiąże się z ogromnym stresem i ryzykiem, dlatego Olivia …