Aktualności

To nie będzie zwykły serial biograficzny. Apple TV+ opublikowało pierwszy zwiastun produkcji o dorastaniu Emily Dickinson, który nie będzie tym, czego się spodziewacie.

„Dickinson” skupi się na dorastaniu jednej z największych amerykańskich poetek, Emily Dickinson. Twórcy zwrócą szczególną uwagę zwrócą na to, jakie ograniczenia narzucało społeczeństwo, płeć oraz rodzina młodej i buntownicznej kobiecie w XIX wieku. W zwiastunie obok wytwornych sukien z epoki pojawia się współczesna muzyka, a sama Emily „nie zachowuje się jak przyzwoita młoda dama”. Serial ma być utrzymany w komediowym tonie, co jest niecodziennym połączeniem z produkcją historyczną. Możemy się więc spodziewac oryginalnego podejścia do autobiografii jednej z najważniejszych kobiet kultury Stanów Zjednoczonych. 

Tytułową bohaterkę zagra nominowana do Oscara Hailee Steinfeld („Spiderverse”). W obsadzie znaleźli się również Jane Krakowski („Unbreakable Kimmy Schmidt”), Toby Huss („Halt and Catch Fire”), Anna Baryshnikov („Manchester by the Sea”), Ella Hunt („Cold Feet”) oraz Adrian Blake Enscoe („Groove”). Twórczynią i scenarzystką jest natomiast Alena Smith  („The Affair”).

 

„Dickinson” to kolejna z zapowiedzianych oryginalnych produkcji Apple TV+. Oprócz serialu o przyszłej wielkiej poetce platforma ma w planach m.in. serial o kulisach programu śniadaniowego z gwiazdorską obsadą, a także produkcję o CIA z Brie Larson w głównej roli. 

Platforma Apple TV+ najprawdopodobniej pojawi się w Polsce, a jej amerykańska premiera zaplanowana jest na listopad tego roku. Cena za usługę wynosić ma 9,99$ miesięcznie, czyli około 40 złotych. 

Premiera „Dickinson” zapowiedziana jest na tegoroczną jesień. 

Źródło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności