1
Aktualności

Portal Entertainment Weekly udostępnił zdjęcie Antonio Banderasa wcielającego się w znanego malarza. Drugi sezon „Genius”, skupiający się na postaci Picasso, ma mieć premierę w kwietniu 2018 roku.

„Genius” to antologia od stacji National Geographic. Każdy sezon produkcji ma się skupiać na innej postaci – tytułowym geniuszu. W pierwszym sezonie poznaliśmy losy Alberta Einsteina, fizyka odpowiedzialnego za sformułowanie teorii względności, w którego wcielił się Geoffrey Rush. Drugi sezon nie ustępuje w podążaniu za nieprzeciętnymi postaciami i tym razem opowie historię jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku – hiszpańskiego malarza Pabla Picassa. Główną rolę otrzymał Antonio Banderas („Desperado”, „The Mask of Zorro”); jak się w niej prezentuje, można zobaczyć na poniższym zdjęciu:

W młodszą wersję Picasso wcieli się Alex Rich („GLOW”), Antonio Banderas zagra natomiast artystę w wieku od 40 lat do czasu jego śmierci – 91 lat. Aktor w rozmowie z EW.com zdradził kilka szczegółów dotyczących nowej serii:

Pierwsze odcinki pokazują więcej Alexa, a później jest więcej starszego Picasso, granego przeze mnie. Ale narracja nie odbywa się liniowo, przechodząc po kolei przez wydarzenia A, B, C, D, E. Nieustannie używamy flashbacków. Praktycznie przez cały czas obydwaj gramy tę rolę.

Pierwszy sezon produkcji został dobrze przyjęty, osiągając 83% w serwisie Rotten Tomatoes oraz 65 na 100 punktów w witrynie Metacritic. Dodatkowo serial został nominowany w dziesięciu kategoriach do nagród Emmy, ostatecznie jednak nie wygrał w żadnej.

Za produkcję drugiego sezonu odpowiedzialne będą te same osoby, co wcześniej – Ken Biller („Smallville”, „Legend of the Seeker”), Ron Howard („Arrested Development”, „Mars”) i Brian Grazer („Mars”, „Shots Fired”). Premiera historii o Picasso już w kwietniu 2018 roku.

Źródło: ew.com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Genius

Serial przedstawia życie i dokonania największych umysłów w historii. Pierwszy sezon skupiał się na Albercie Einsteinie, postaci znanej na całym świecie. Mimo niewątpliwego …