Aktualności

Wśród zapowiedzianych produkcji platformy HBO Max znalazła się pozycja, która skupi się na istotnej tematyce, jaką jest globalne ocieplenie.

Nadchodząca platforma HBO Max doczeka się antologii nazwanej „The Uninhabitable Earth”, zainspirowanej esejem oraz książką pod tym samym tytułem autorstwa Davida Wallace’a-Wellsa (w Polsce wydanej jako „Ziemia nie do życia. Nasza planeta po globalnym ociepleniu”). Za stworzenie serialu odpowie Adam McKay („Succession”, „Vice”), będący producentem wykonawczym projektu i scenarzystą oraz reżyserem pierwszego odcinka. Produkcja przypominać ma swoim klimatem serial „Black Mirror”. Odcinki będą skupiać się na skutkach globalnego ocieplenia w różnych dziedzinach życia ludzkiego.

Do stworzenia pierwszego sezonu zatrudnieni mają być czołowi scenarzyści oraz reżyserzy.

adam mckay, globalne ocieplenie, hbo max, antologia
Adam McKay

Jak wypowiedział się Kevin Reilly, odpowiadający za produkcje platformy HBO Max:

Adam [McKay] jest jedną z nielicznych osób, które potrafią pokazać tematykę z przesłaniem, jednocześnie zapewniając dobrą rozrywkę. Nie mogę się doczekać, by zobaczyć co z tym zrobi, z racji tego, że nie mogłoby być lepszej chwili i większej uwagi skupionej na globalnym ociepleniu i jego coraz silniejszym wpływie na nasze życie.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.