Aktualności

Dla osób lubiących baśnie „Fabled” wydaje się doskonałym wyborem. Antologia prezentująca znane z dzieciństwa historie w naszym świecie zyskała pierwszy zwiastun, który tylko rozpali chęć na obejrzenie tego serialu.

„Fabled” w każdym odcinku poruszy motyw innej, znanej bajki. Jak zapowiadają twórcy, będzie to całkiem nowe podejście do klasycznych baśni, dziejących się w innej rzeczywistości i opowiadających historie związane z wiekiem, rasą, orientacją seksualną, płcią i związkami. Pierwszy odcinek, o tytule „Anodyne”, przedstawi spotkanie Alicji z „Alice in Wonderland” Lewisa Carrolla oraz Dorotki z „The Wizard of Oz” autorstwa L. Franka Bauma. Główne bohaterki, Allie i Dee, opisywane są jako kreatywne, młode kobiety, wyznaczające własne ścieżki w życiu i stroniące od norm społecznych. Pragną przygód i marzą im się rzeczy większe niż te, które są ogólnie akceptowalne. Po spotkaniu w ośrodku terapii behawioralnej, znajdują w sobie nawzajem oparcie. Ich więź przedstawia potęgę przyjaźni i kobiecą siłę, która płynie z tej współpracy. Zwiastun można obejrzeć poniżej:

Za scenariusz odpowiadają Evan Jonigkeit („Frontier”) i Zosia Mamet („Girls”), która dodatkowo odgrywa Allie w pilotażowym odcinku. W serialu występują również: Gugu Mbatha-Raw („Black Mirror”, „The Cloverfield Paradox”), Norbert Leo-Butz („Mercy Street”, „Trust”) i Paul Wesley („The Vampire Diaries”). Reżyserią odcinka „Anodyne” zajęła się Jennifer Morrison, znana z roli Emmy Swan w serialu o równie baśniowej tematyce – „Once Upon a Time”.

Pierwszy odcinek zostanie zaprezentowany podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego Tribeca, który odbędzie się w dniach 18-29 kwietnia. Nie wiadomo, kiedy serial trafi do szerszej grupy odbiorców.

Źródło: ew.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale