Aktualności

HBO i BBC pracują nad nowym projektem, czyli serialem opowiadającym historię Anne Lister.

Akcja „Gentleman Jack” dzieje się w 1832 roku w Halifax w hrabstwie West Yorkshire. Fabuła skupia się na właścicielce posesji – Anne Lister (w tej roli Suranne Jones), zdeterminowanej, by odmienić los rodziny poprzez ponowne otwarcie kopalni węgla i „odpowiednie” wyjście za mąż. Serial opowie o relacjach Anny z rodziną, sługami, lokatorami oraz przemysłowymi rywalami. Historia jest oparta na faktach; została opisana w dziennikach Anne Lister, a najbardziej intymne szczegóły jej życia zostaną ujawnione w produkcji. Warto wspomnieć, że kobietę uważa się za pierwszą, nowożytną lesbijkę.

Do obsady serialu dołączyli również: Sophie Rundle (jako Anne Walker – miłość Anne Lister), Gemma Whelan (jako siostra głównej bohaterki), Timothy West (jako ojciec sióstr) i Gemma Jones (jako ciotka obu kobiet). Będziemy mieli okazję również ujrzeć Stephanie Cole (ciotka Anne Walker), Petera Davisona (kuzyn Anne Walker – William Priestley), Amelię Bullmore (żona Williama Priestleya – Eliza), Vincenta Franklina (Christopher Rawson – rywal Anne Lister), Shauna Dooleya (Jeremiah – brat Christophera), Joego Armstronga (Samuel Washington), Jodhi May (Vere Hobart), Rosie Cavaliero (Elizabeth Cordingley), Thomasa Howesa (John Booth), Jessicę Baglow (Rachel Hemingway) oraz Albane Courtois i Bena Huntera (Eugenia Pierre i Joseph Booth).

Na temat produkcji wypowiedziała się reżyserka – Sally Wainwright:

Cieszę się, że historia Anne Lister przyciągnęła tak utalentowaną i wyróżniającą się obsadę. Mamy również wspaniałą załogę na pokładzie i nie mogę się doczekać rozpoczęcia filmowania.

Gentleman Jack, HBO, BBC, Sophie Rundle, Anne Lister, Anne Walker

Sophie Rundle, która wcieli się w Anne Walker

Zdjęcia rozpoczną się w przyszłym miesiącu w okolicach West Yorkshire. Premiera odbędzie się na kanale BBC One w Wielkiej Brytanii oraz na HBO w Stanach Zjednoczonych. Przybliżona data nie jest jeszcze znana.

Źrodło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.