Aktualności

Do obsady niewyemitowanego jeszcze „His Dark Materials” dołączyła kolejna gwiazda brytyjskiej telewizji!

Andrew Scott („Sherlock”, „Fleabag”) wcieli się w Jopari’ego/Grummana – poszukiwacza i szamana, którego sekret odgrywa kluczową rolę w drugim tomie trylogii Philipa Pullmana. Oznacza to, że Scotta zobaczymy dopiero w drugim sezonie „His Dark Materials”, do którego już ruszyły zdjęcia. Wiadomość została ogłoszona za pomoca oficjalnego profilu serialu na Twitterze, gdzie udostępniono zdjęcie z planu przedstawiające Andrew Scotta i wcielającego się w Lee Scoresby’ego Lina-Manuela Mirandę (musical „Hamilton”).

Andrew Scott, Lin-Manuel Miranda, His Dark Materials, Ciemne Materie
Lin-Manuel Miranda i Andrew Scott na planie „His Dark Materials”

Serial stworzony przez BBC i HBO opiera się na trylogii książek PhilIpa Pullmana. Fabuła osadzona jest w alternatywnym wiktoriańskim Londynie i skupia się na młodej Lyrze, która wraz ze swoim dajmonem (manifestacją duszy), Pantalaimonem, wyrusza na północ, by uratować swego najlepszego przyjaciela. Pomaga jej w tym szereg niezwykłych istot, w tym niedźwiedź pancerny, astronauta oraz wiedźma. Wielowymiarowa historia pełna jest fantastycznych stworzeń oraz łączy w sobie szereg zagadnień takich jak filozofia, teologia czy fizyka kwantowa. 

Oprócz Mirandy w obsadzie pierwszego sezonu znaleźli się m.in. Dafne Keen („Logan”), James McAvoy („Atonement”), Amir Wilson oraz Ruth Wilson („Luther”).

Premiera już tej jesieni. Serial dostępny będzie na platformie HBO GO.

Źródło: radiotimes.com

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności