Aktualności

Jakiś czas temu świat obiegła wieść, że z „The Walking Dead” odchodzi główny aktor. Teraz otrzymaliśmy potwierdzenie. Uwaga na spoilery.

Smutna wiadomość dla fanów Ricka z „The Walking Dead”. Twórca komiksu, na którym oparty jest serial oraz jego producent wykonawczy, Robert Kirkman, potwierdził, że 9 sezon serialu będzie ostatnim, w którym zobaczymy Andrew Lincolna. 

Aktor wcielał się w główną postać, Ricka Grimesa, od samego początku serialu. Całkiem niedawno jego postać straciła syna. Nie znamy jeszcze szczegółów tego, jak będzie wyglądać pożegnanie z Rickiem.

Andrew Lincoln
Andrew Lincoln jako Rick

Kirkman został zapytany podczas wywiadu o to, czy 9 seria będzie ostatnią, w której pojawi się aktor. Producent odpowiedział:

Na to wygląda. Różnice między komiksem a serialem staną się bardziej wyraźne. Ale w końcu chodzi o Andrew Lincolna, to jest człowiek. Znam go od ponad dziesięciu lat i kocham go. Męczył się w Georgii, był zbyt długo z dala od swojej rodziny. 

Kirkman dodał:

On dba o fanów, bardzo dba o serial. Na zakończenie chciałby zrobić coś specjalnego. Mamy zaplanowane coś niesamowitego. Nie będę niczego spoilerował, ale każdy, kto był fanem jego podróży, kto kocha Ricka Grimesa i uwielbia świat „The Walking Dead” będzie chciał zobaczyć, co przygotowaliśmy. 

Robert Kirkman
Robert Kirkman i zombie

Nowa showrunnerka, Angela Kang, nie potwierdziła odejścia aktora, ale opisała historie Ricka w nowej serii:

Rick w 9 serii zaczyna w momencie, gdzie wszystko jest dla niego względnie dobre i spokojne. Pod koniec poprzedniego sezonu zdecydował, by Negan przeżył i poniesie konsekwencje tego czynu. Mimo upływu czasu nadal będzie miał traumę po śmierci syna, Carla. Zobaczymy, jak stara się zmienić ten ból w coś dobrego dla wszystkich. Rick zmierzy się z wieloma wyzwaniami. Mam nadzieję, że widownia zareaguje na sposób, w jaki dobroć bohatera i jego zdolności przywódcze będą lśniły w momencie wielkiej niepomyślności losu. 

„The Walking Dead” będzie obecne podczas San Diego Comic Con, panel ma odbyć się dziś. Tam otrzymamy na pewno więcej informacji o nadchodzących odcinkach. 

Serial powraca z dziewiątym sezonem już w październiku. W Polsce możemy oglądać go w stacji FOX. 

Polubliście tego bohatera? Będziecie za nim tęsknić?

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Walking Dead

Serial opowiadający o świecie po wybuchu apokalipsy zombie. Głównym bohaterem „Żywych trupów” jest Rick Grimes, policjant, który staje na czele grupy ocalałych …


Aktualności