Aktualności

Aktor Andrew Lincoln poinformował, że wraz z finałem kolejnego, dziewiątego sezonu „The Walking Dead” kończy swoją przygodę z tym serialem.

Dla wszystkich fanów serialu opartego na komiksie autorstwa Roberta Kirkmana informacja ta może wydawać się wręcz nieprawdopodobna z wielu przyczyn. Postać grana przez Lincolna, czyli Rick Grimes, jest nie tylko głównym bohaterem komiksu i serialu, ale także motorem napędowym całej fabuły. Komiksy wciąż mają tej postaci bardzo wiele do zaoferowania i wszyscy zadają sobie teraz pytanie: jak wybrną z tego scenarzyści? Z serialu bardzo rzadko odchodzą główni bohaterowie, a całkiem niedawno żegnano Carla, co miało ogromny wpływ zarówno na wszystkie postacie, jak i odbiór produkcji przez fanów. W jaki sposób odejście głównego bohatera odbije się na „The Walking Dead”?

The Walking Dead, Rick Grimes, Andrew Lincoln, sezon 8, sezon 9
Kadr z finałowego odcinka ósmego sezonu „The Walking Dead”
 

Podstawowym powodem odejścia Andrew Lincolna jest chęć podjęcia nowych wyzwań w zawodzie. Ostatnie osiem lat spędził na planie „The Walking Dead”, praktycznie nie udzielając się w żadnych innych projektach. Podobne znudzenie dopadło ostatnio Lauren Cohan, serialową Maggie, jednak aktorka zmieniła zdanie, prawdopodobnie dzięki podwyżce i poświęceniu jej większej uwagi w fabule, co było widać w finale ósmego sezonu. Znaczną podwyżkę otrzymał także Norman Reedus i to on najpewniej zastąpi Ricka jako przywódca grupy.

W sieci już pojawiły się pierwsze teorie dotyczące tego, w jaki sposób Ricka spotka śmierć, a bardzo pomocne w ich tworzeniu stają się ostatnie minuty finału ósmego sezonu, sugerujące zbliżający się konflikt wewnątrz grupy ocalałych po wojnie ze Zbawcami. Obecnie wiadomo, że Rick i Maggie pojawią się na pewno w sześciu odcinkach dziewiątego sezonu – jaka czeka ich przyszłość?

Źródło: collider.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Walking Dead

Serial opowiadający o świecie po wybuchu apokalipsy zombie. Głównym bohaterem „Żywych trupów” jest Rick Grimes, policjant, który staje na czele grupy ocalałych …