Aktualności

Powieść „White Tears”, której autorem jest Hari Kunzru doczeka się serialowej ekranizacji. Jamie Patricof, producent znany z filmu „Blue Valentine”, razem ze swoją ekipą z Hunting Lane będzie sprawował pieczę nad nowym projektem.

Jamie Patricof, producent znany z „Half Nelson”, „Blue Valentine” i „The Accountant” podpisał umowę z Universal Cable Productions, dzięki której Hunting Lane będzie tworzyło scenariusze dla NBCUniversal Cable Entertainment, a także dla zewnętrznych stacji i platform streamingowych. Pierwszą produkcją będzie „White Tears” – seria oparta na chwalonej powieści Hari Kunzru. Książka brytyjskiego pisarza poświęcona jest Ameryce, opowiada o demonach przeszłości, to historia jak z kryminału, wspaniała medytacja na temat podziałów rasowych i pełen miłości hołd dla muzyki.

Derek Cianfrance, Ryan Gosling, Jamie Patricof, Blue Valentine
Derek Cianfrance, Ryan Gosling, Jamie Patricof po premierze filmu „Blue Valentine”

Seth i Carter mają po dwadzieścia kilka lat i mieszkają w Nowym Jorku. Łączy ich wielka pasja do muzyki. Setha interesuje awangarda, odkrywanie nowych światów, Carter więcej uwagi poświęca przeszłości. Kiedy Seth przypadkiem nagrywa w parku anonimowego śpiewaka, Carter rozpowszechnia intrygujące nagranie w internecie, twierdząc, że oto odnaleźli zaginioną płytę bluesowej legendy, Charliego Shawa. Żart ma nieoczekiwane konsekwencje – dowiadują się, że postać bluesmana jest autentyczna! Zaintrygowani przyjaciele ruszają na poszukiwanie śladów tajemniczego muzyka. Ich wyprawa okaże się niebezpieczna, wypełniona mroczną i niezwykłą historią wyzysku, chciwości, zazdrości i zemsty.

Kate Fenske, Wiceprezes ds. Rozwoju w Universal Cable Productions skomentowała współpracę: 

Jamie i jego zespół z Hunting Lane mają niezwykły gust i uwielbiamy ich zaangażowanie we wspieranie różnych wizji i innowacyjnych filmowców, takich jak Steven. Jako nasz pierwszy wspólny projekt „White Tears” uosabia prowokacyjną, wzniosłą i rozrywkową telewizję, którą z przyjemnością będziemy produkować razem.

Jamie Patricof, Katie McNeill i Kathryn Thal z Hunting Lane będą wspólnie pracować nad nowym projektem.  

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.