Aktualności

Stacja USA Network zdecydowała się zamówić serial oparty na powieści Philippa Meyera – „American Rust”. Autor książkowego pierwowzoru został również ogłoszony jednym z producentów serialu.

Amerykański pisarz Philipp Meyer nie jest wyjątkowo płodnym twórcą, gdyż na swoim koncie ma zaledwie dwie powieści. Spośród innych autorów wyróżnia go jednak to, że obie jego książki doczekały się już serialowych adaptacji.

Najpierw na produkcję inspirowaną powieścią „The Son”, nominowaną do nagrody Pulitzera, zdecydowało się AMC. Teraz podobną decyzję podjęła USA Network. Stacja zamówiła serial oparty na debiutanckiej książce Meyera – „American Rust”.

Produkcja opowie o zdeprawowanym mieście Buell, w stanie Pensylwania, gdzie z postępującą przestępczością walczyć ma tamtejszy szeryf o raczej wątpliwej reputacji. To właśnie z jego perspektywy przebieg wydarzeń śledzić będą widzowie serialu. 

Za produkcję odpowiadać będzie ekipa pracująca przy „The Son”. Jako producenci wykonawczy powrócą między innymi Brian McGreevy i Lee Shipman, a nad całością czuwał będzie również sam Philipp Meyer.

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Son

"Syn" to adaptacja nominowanej do nagrody Pulitzera i znajdującej się na liście bestsellerów New York Timesa powieści [person=2475917]Philippa Meyera[/person] o …