Aktualności

Fatum, które od dłuższego czasu ciąży nad planem serialu „American Gods”, znalazło kolejną ofiarę. Nie tak dawno z produkcją pożegnał się Bryan Fuller, a już teraz zanosi się na to, że plan serialu opuści także jego następca – Jesse Alexander.

Jesse Alexander od przeszło miesiąca nie pełni funkcji showrunnera „American Gods” – do takich informacji dotarł portal The Hollywood Reporter. Jakby tego było mało, produkcja ma już około 6 tygodni opóźnienia względem pierwotnych planów, a akotrzy wciąż nie otrzymali scenariusza finałowego odcinka drugiej serii, gdyż… takowy nadal nie istnieje.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2017 roku z serialem pożegnała się dwójka showrunnerów (Bryan Fuller oraz Michael Green). Powodem tego były różne wizje dotyczące sposobu przeniesienia prozy Neila Gaimana na mały ekran. Odejście pary Fuller-Green nie oznaczało bynajmniej końca konfliktów na planie serialu. Jak się okazuje, było to zaledwie preludium do problemów, które spadły na produkcję w roku 2018. 

American Gods, Neil Gaiman, Starz
Neil Gaiman i Jesse Alexander

 

Bliskie twórcom serialu źródło informuje, że Starz oraz studio Fremantle odrzuciły sześć różnych wersji finałowego odcinka drugiego sezonu. Opóźnienia, które powstały w wyniku tej sytuacji sprawiły, że Alexander został poproszony o zaprzestanie prac przy serialu. Oficjalnie wciąż pełni funkcję showrunnera, jednak nie bierze już udziału w procesie produkcyjnym. 

Włodarze Fremantle, którzy planowali zmniejszyć nieco budżet przeznaczony na produkcję drugiego sezonu, teraz zmuszeni są wyłożyć ogromne pieniądze, by doprowadzić proces powstawania nowej odsłony serialu do końca. Według pierwotnych planów mieliśmy bowiem lada chwila dostać pierwszy zwiastun nowej serii, która zadebiutować miała już w pierwszym kwartale 2019 roku. Kiedy rzeczywiście Shadow i Mr. Wednesday powrócą na ekrany? Trudno stwierdzić.

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

American Gods

Kiedy Cień wychodzi z więzienia, spotyka sympatycznego oryginała - Pana Wednesdaya. Zaczyna się ich przedziwna, barwna podróż po Ameryce, w której zakątkach żyją, …


Aktualności