5
Aktualności

Stacja Starz ogłosiła, że serial „American Gods” znalazł swojego nowego showrunnera. Został nim Jesse Alexander.

Ostatnie miesiące nie należały do najlepszych, biorąc pod uwagę przyszłość produkcji. Najpierw projekt porzucili jego twórcy, Bryan Fuller i Michael Green, a zaledwie kilka dni później swoje rozstanie z serialem ogłosiła Gillian Anderson, odgrywająca jedną z najważniejszych ról. Fani „American Gods” na całym świecie powoli zaczynali oswajać się z myślą, że być może drugi sezon serialu opartego na wyśmienitej książce autorstwa Neila Gaimana nigdy nie powstanie.

Neil Gaiman, Jesse Alexander, showrunner, American Gods, sezon 2, Amerykańscy bogowie, Starz
Neil Gaiman i Jesse Alexander

Początek lutego przyniósł na szczęście dobre wiadomości; stacja Starz znalazła nowego showrunnera. Jesse Alexander jest dość dobrze znany w świecie seriali. Karierę zaczynał od pracy jako producent przy kultowej serii „Lost”, w swoim dorobku ma również takie produkcje jak „Alias”, „Heroes”, „Hannibal”, a ostatnio przy „Star Trek: Discovery”.

Nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki za serial i oczekiwać na informacje na temat nowych odcinków   zwłaszcza po tak dobrym pierwszym sezonie.

Żródło: deadline.com

Komentarze

(5)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

 • Mateusz Myślicki
  Mateusz Myślicki
  @MateuszMyslicki

  Wszystko fajnie, serial spoko. Ale książka wyśmienita nie jest. W gruncie rzeczy to chyba najgorsza książka Gaimana. Strasznie się rozłazi, wątki się gubią, za długa jest i trochę niewiadomo o czym. Polecałbym inne rzeczy tego autora.

  Ps. Serial jest bardzo dobry, ale to inna bajka. GoT to też dobry serial, a książki słabe.

  Pokaż wszystkie 4 odpowiedzi
  • Ewa Zielińska
   Ewa Zielińska
   @Hander

   @MateuszMyslicki: Był serial na podstawie NeverWhere, z bodajże 1996 roku, ale nie oglądałam go. Książka była... niezła. Więcej o niej nie mogę powiedzieć.

   Natomiast Amerykańscy Bogowie, Gwiezdny Pył i Koralina wyszły lepiej na ekranie. No, może Koralina w miarę na porównywalnym poziomie, chociaż dla innej publiki.

  • Monika Kujawa
   Monika Kujawa
   @Moniska07

   @MateuszMyslicki: "Neverwhere", tak jak wspomina Ewa, ma serial z 1996 roku, za który odpowiadał Gaiman. Do tego wyszedł on przed książką - Gaiman wypuścił nowelizację w momencie emisji serialu, aby przedstawić swoją wersję historii, nim została ona zmieniona na potrzeby telewizji.

Powiązane

Seriale

American Gods

Kiedy Cień wychodzi z więzienia, spotyka sympatycznego oryginała - Pana Wednesdaya. Zaczyna się ich przedziwna, barwna podróż po Ameryce, w której zakątkach żyją, …


Aktualności