Aktualności

Fani znanego cyklu powieści sensacyjnych mogą czuć się uradowani – produkcja serialu opartego na cyklu o Jacku Reacherze trafiła właśnie do Amazona.

Jack Reacher to bohater serii powieści sensacyjnych, które napisał Lee Child. Były major Żandarmerii Wojskowej Armii Stanów Zjednoczonych podróżuje po kraju i podejmuje się wielu nietypowych prac oraz zajmuje się badaniem podejrzanych i często niebezpiecznych sytuacji. Powstały dwa filmy, w których główną rolę odgrywał Tom Cruise.

Już w zeszłym roku autor książkowego cyklu wspominał w wywiadach o próbie stworzenia serialu. Tym razem jednak do roli głównego bohatera zobowiązał się dobrać kogoś bardziej pasującego fizycznie do roli – Tom Cruise wcielający się w filmowego Reachera nie odpowiadał opisowi, wskazującemu na prawie dwumetrową postać. Prawa do serii zostały właśnie wykupione przez platformę Amazon. Za scenariusz serialu odpowie Nick Santora („Scorpion”). Produkcją zajmą się wytwórnie: Amazon Studios, Skydance Television oraz Paramount Television, których współpracę można podziwiać choćby w serialu „Jack Ryan”.

jack reacher, amazon, serial, adaptacja, tom cruise
Tom Cruise wcielający się w Jacka Reachera

Nie wiadomo jeszcze, kto wcieli się w główną rolę ani kiedy można spodziewać się premiery serialu.

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności