Aktualności

Amazon planuje nakręcić miniserial o podboju imperium Azteków przez niesławnego Hernana Cortesa. Produkcją zajmie się Steven Spielberg.

Czteroodcinkowy miniserial, dla którego scenariusz napisze Steven Zillian, opowie historię jednego z najsławniejszych konkwistadorów, jakim był Hernan Cortes. W 1519 roku przybył do wybrzeży późniejszego Meksyku i stworzył tam armię, złożoną głównie z miejscowej ludności. Wyruszył na jej czele w głąb kraju, którym rządził wówczas Montezuma, aztecki król. To, co stało się potem, przez niektórych nazywane jest jednym z największych podbojów, przez innych największym masowym mordem w dziejach. Efekt finalny pozostaje bez zmian – imperium Azteków przestało istnieć.

Javier Bardem, Amazon, Cortes
Javier Bardem
 

W roli głównej będziemy mogli zobaczyć laureata Oscarów, Javiera Bardema, który zajmie się także produkcją serialu wraz ze Stevenem Spielbergiem. Słynny reżyser był swego czasu zainteresowany nakręceniem pełnometrażowego filmu o Cortesie, jednak zdecydował się na współpracę przy miniserialu. Bardem tak komentuje swoją przyszłą pracę przy produkcji Amazona:

Zaszczytem jest opowiedzieć tę historię, która jest pełna dramatyzmu i konfliktu w tym ogromnym historycznym przedstawieniu, gdzie dwie obce sobie cywilizacje zetrą się u szczytu swych potęg. Najgorsze i najlepsze cechy ludzkiej natury wyjdą na światło dzienne. Dla aktora nie ma większego wyzwania niż służyć tak wspaniałemu projektowi, którym było się zafascynowanym od lat. Jestem podekscytowany pracą z takim wymarzonym zespołem, jaki tworzy Steven Spielberg, Steven Zaillian oraz Amazon.

Miniserial zostanie oparty na napisanym już 50 lat temu, a nigdy niewykorzystanym scenariuszu Daltona Trumbo – to właśnie na jego podstawie Zillian stworzy nową wersję. Trumbo trafił na czarną listę Hollywood za odmowę podania nazwisk znanych mu komunistów podczas słynnej nagonki w USA w latach 50., dlatego nikt do tej pory nie skorzystał z jego pracy na temat podboju imperium Azteków.

Nie podano żadnych przybliżonych terminów rozpoczęcia produkcji, a tym bardziej premiery.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.