Aktualności

Amazon zamówił serial o polowaniu na nazistów, którego reżyserią zajmie się Jordan Peele, tegoroczny laureat Oscarów.

Peele może aktualnie przebierać w ofertach pracy, zwłaszcza po tym, jak zdobył Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny do „Get Out”. Film ten poruszał bardzo ważny i szeroko omawiany problem rasizmu wśród społeczeństwa amerykańskiego. Tematyka ta zostanie kontynuowana w serialu „The Hunt”, który pokaże polowanie na nazistów w Nowym Jorku.

Jordan Peele, The Hunt, Amazon
Jordan Peele z Oscarem za najlepszy scenariusz oryginalny

Serial, stworzony przez Davida Weila, od razu otrzymał zamówienie na 10 odcinków. Akcja serialu rozegra się w latach 70. ubiegłego wieku, a jej głównymi bohaterami będzie zróżnicowana grupa łowców nazistów, którym udało się zbiec do USA i zinfiltrować tamtejsze społeczeństwo. Głównym celem, jaki przyświeca tym ukrytym agentom, jest próba zbudowania od podstaw Czwartej Rzeszy. Peele skomentował swoją decyzję o dołączeniu do produkcji w następujący sposób:

Kiedy David Weil po raz pierwszy podzielił się ze mną pomysłem na „The Hunt”, od razu wiedziałem, że musimy brać w tym udział. Ten projekt jest oczyszczający, mroczny, jest przerażająco ważny. To jest dokładnie to, co chciałbym widzieć w telewizji. Jestem podekscytowany możliwością pracy z Amazonem, aby pokazać światu tę niesamowitą wizję.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.