Aktualności

Amazon chce zachęcić młodych ludzi, aby oglądali ich seriale. Stara się to zrobić za pomocą odcinków pilotażowych do najnowszych serii z gatunku young adult.

„College”, „Panic” i „The Wilds” – to trzy najnowsze seriale Amazona. Chociaż młodzieżowa rozrywka była już od jakiegoś czasu obecna w ich ofercie, te konkretne tytuły zdaniem Amazona mogą konkurować z Netflixem i The CW, tworzących popularne serie dla młodzieży.

Amazon odniósł sukces w branży rozrywkowej za pomocą Prime Video. W ostatnich latach, podobnie jak w przypadku Netflixa i Hulu, firma zaczęła się rozwijać i tworzyć własne, oryginalne treści. „Sneaky Pete”, „The Marvelous Mrs. Maisel” i „Jack Ryan” to tylko mała próbka tego, co znajduje się w ogromnej bibliotece Amazona. Niemniej żaden z dotychczasowych projektów nie był skierowany do młodszej grupy docelowej.

Amazon nowe seriale ya
Amazon tworzy seriale dla nowej widowni.

Amazon Studios zamówiło piloty telewizyjne dla „Panic”, ”The Wilds” i „College”, próbując poszerzyć swoją widownię o młodsze pokolenia, co wydaje się być priorytetem dla nowej szefowej studia, Jennifer Salke. Scenariusze do tych produkcji napisze kobieta, której nazwiska jeszcze nie znamy, a każdy projekt ma skupiać się na zupełnie innych kwestiach.

 

„Panic” to oparta na bestsellerowej powieści Lauren Oliver historia z gatunku „Hunger Games”, gdzie licealiści rywalizują ze sobą w zabójczej grze o wysokie stawki. Wygrana powoduje, że życie zwycięzcy zmienia się na zawsze.

„The Wilds” stawia czoła wyzwaniom związanym z dorastaniem. Akcja rozgrywa się podczas eksperymentu społecznego na odległej wyspie. 

„College” opowiada o sześciu współlokatorach, starających się przetrwać studia i ma rzucać światło na wyzwania stojące przed nowym pokoleniem.

Tymi trzema potencjalnymi nowymi seriami Amazon ma nadzieję zdobyć serca młodej widowni.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.