Aktualności

Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli okazję zobaczyć więcej niż jeden sezon „Altered Carbon”. Sześć tygodni przed oficjalną premierą serialu, Netflix zdecydował o przedłużeniu produkcji.

Według serwisu Production Weekly produkcja 2. sezonu „Altered Carbon” ma rozpocząć się na początku października 2018 roku w Vancouver. Informacja ta oznacza, że Netflix obdarzył zaufaniem jeszcze przed premierą kolejną ze swoich produkcji oryginalnych, zamawiając od razu następną serię.

Podobny zabieg platforma streamingowa poczyniła w przypadku m.in. „Mindhunter”, „Stranger Things” czy też planowanej dopiero serii „Chilling Adventures of Sabrina”. Jest to bardzo odważna decyzja ze strony stacji, ale w przypadku Netflixa kredyt zaufania może oznaczać wyłącznie „nadchodzący hit”.

„Altered Carbon” to utrzymana w cyberpunkowej stylistyce seria, która przeniesie nas do czasów, gdy ludzie mogą transferować swoją świadomość do nowych ciał, dzięki czemu stają się nieśmiertelni. W tej dystopijnej wersji przyszłości świetnie odnajdują się wszelkiego rodzaju przestępcy. Korzystają oni na tym, że używania nowej technologii odmawiają katolicy, którzy tym samym stają się łatwym celem.

Główny bohater, Takeshi Kovacs (Joel Kinnaman) to międzygwiezdny wojownik, który tkwił w więzieniu przez ponad 500 lat. Teraz Takeshi przy pomocy wirtualnej technologii trafia do przyszłości. Ma rozwiązać zagadkę morderstwa – w świecie, w którym dzięki technologii śmierć praktycznie nie ma racji bytu.

 

Serial będzie jedną z najdroższych produkcji Netflixa. Koszt jednego odcinka wyniósł około 7 milionów dolarów. Pierwszy sezon składać się będzie z 10 odcinków.

Za produkcję odpowiedzialna jest Laeta Kalogridis („Shutter Island”). W obsadzie znaleźli się: Joel Kinnaman („House of Cards”), James Purefoy („The Following”, „Hap and Leonard”), Renee Elise Goldsberry („The Good Wife”) i Dichen Lachman („Agents of SHIELD”, „The Last Ship”).

Pierwszy sezon „Altered Carbon” (pol. „Węgiel Modyfikowany”) będzie dostępny na platformie 2 lutego 2018 roku.

Źródło: www.productionweekly.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności