Aktualności

Historia młodego szpiega uzyska kolejną szansę zyskania nowych widzów – adaptacja powieści „Point Blanc” uzyskała oficjalne zamówienie.

8-odcinkowy serial „Point Blanc” bazować będzie na drugiej części z serii książek o Alexie Riderze, autorstwa Anthony’ego Horowitza, wydanej pod tym samym tytułem (w Polsce znanej jako „Operacja Gemini”). Historia opowie przygody nastoletniego szpiega Alexa, który został zwerbowany przez brytyjski wywiad, po tym jak przez całe życie jego zmarły wuj przygotowywał go do tej roli. Nowa misja będzie wiązała się z uczestnictwem Alexa w elitarnej szkole w Point Blanc, do której chodzą trudne i bogate dzieciaki najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

Producentem wykonawczym będzie sam autor książek – Anthony Horowitz oraz Eve Gutierrez („New Blood”) i Jill Green („Safe House”). Za scenariusz odpowiada Guy Burt („Harriet's Army”, „Beowulf”). Chwilowo nie wiadomo, która stacja podejmie się emitowania serialu, po rezygnacji z projektu brytyjskiego ITV, ale studio produkcyjne Sony sfinansuje projekt i będzie poszukiwać stacji bądź platformy chętnej do współpracy.

Pierwsza część serii – „Stormbreaker” doczekała się kinowej adaptacji w 2006 roku. W filmie wystąpili m.in. Alex Pettyfer („I Am Number Four”), Alicia Silverstone („Clueless”), Mickey Rourke („Sin City”), Ewan McGregor („Moulin Rouge!”) oraz Robbie Coltrane (seria filmów o Harrym Potterze).

Alex Rider, Stormbreaker, serial, film
Kadr z filmu „Stormbreaker”

Tak skomentował powstający serial Horowitz:

Tak wielu fanów Alexa Ridera pytało mnie o to kiedy powróci on na ekrany – nie mógłbym być bardziej podekscytowany tym, że wreszcie to się dzieje. Guy Burt idealnie oddał niebezpieczeństwo i akcję z książek. Jestem przekonany, że serial spodoba się wszystkim.

Nie jest jeszcze znana obsada serialu ani przewidywana data premiery.

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.