Aktualności

Na adaptację przygód nastoletniego szpiega nie przyjdzie nam już długo czekać.

Serial „Alex Rider” bazować będzie na powieści „Point Blanc” (w Polsce znanej jako „Operacja Gemini”), będącej drugą częścią serii książek o Alexie Riderze, autorstwa Anthony’ego Horowitza. Historia opowie przygody nastoletniego szpiega Alexa, który został zwerbowany przez brytyjski wywiad, po tym jak przez całe  życie nieświadomie był przygotowywany przez wuja do tej roli. Po nagłej śmieci opiekuna podejmuje się on swojej pierwszej misji.

Prawa do emisji serialu, za który odpowiada studio produkcyjne Sony, zostały wykupione przez Amazon Prime UK, pozwalając na wypuszczenie serialu na terenie Wielkiej Brytanii. Światowa premiera wszystkich 8 odcinków produkcji już 4 czerwca. W Polsce serial będzie emitowany przez stację AXN, jednak nie zdradzono jeszcze daty.

W serialu wystąpili: Otto Farrant („The White Queen”), Brenock O'Connor („Game of Thrones”), Stephen Dillane („Game of Thrones”), Vicky McClure („Line of Duty”), Haluk Bilginer („Sahsiyet”), Andrew Buchan („Broadchurch”) i Ronkẹ Adekoluẹjo.

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności