Aktualności

Alan Moore, odpowiedzialny za stworzenie komiksów z serii „Watchmen”, nie jest w najmniejszym stopniu zainteresowany wspieraniem nadchodzącego serialu dziejącego się w tym uniwersum.

„Watchmen” będzie bazować na komiksach wydawnictwa DC Comics, stworzonych przez Alana Moore’a, z rysunkami Dave’a Gibbonsa. Serial opowie o wydarzeniach dziejących się w alternatywnej historii świata. Superbohaterowie traktowani są tu jak wyjęci spod prawa. Seria, za którą odpowiada Damon Lindelof („The Leftovers”), ma odwoływać się do oryginalnego, przełomowego komiksu, jednocześnie starając się zachować własny styl.

Po wypuszczeniu przez stację HBO pierwszego zwiastuna do nadchodzącego serialu „Watchmen” uwagę fanów przyciągnęła kwestia dotycząca opisu znajdującego się pod nim na oficjalnym kanale na YouTubie. Jak się okazało, w oficjalnej zapowiedzi produkcji zabrakło nazwiska głównego twórcy komiksów o tytułowych Strażnikach – Alana Moore’a. Nie jest to bynajmniej błąd ze strony HBO, ale celowy zabieg, w związku z tym, że sam Moore nie chce mieć nic wspólnego z powstającym serialem. Jednak to nic nowego, bo autor znany jest z przeciwstawiania się próbom przeniesienia jego pracy na ekran. Jak zdradził Casey Bloys, dyrektor programowy HBO, nadal nic się w tej kwestii nie zmieniło i Moore „nie jest zachwycony” serialem.

watchmen, hbo, adaptacja, sezon 1
Kadr z serialu

Premiera „Watchmen” zapowiadana jest na październik bieżącego roku.

Źródło: thewrap.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności