Aktualności

Powroty seriali nie powinny już nikogo dziwić – w ostatnim czasie dostaliśmy m.in. kontynuację „The X-Files”, „Will & Grace” czy chociażby kultowego „Twin Peaks”. W maju bieżącego roku stacja ABC ogłosiła wznowienie po 20 latach sitcomu „Roseanne” w formie dziesiątego sezonu. Nie ma to jednak być bezpośrednia kontynuacja, a raczej reboot serialu, co pozwoli twórcom między innymi zapomnieć o wydarzeniach z finału dziewiątej serii. Produkcja już się rozpoczęła, a premiera przewidywana jest wiosną 2018 roku.

„Roseanne” to jeden z najsłynniejszych amerykańskich sitcomów, oryginalnie emitowany w latach 1988-1997 przez stację ABC. Opowiada dzieje typowej amerykańskiej rodziny, z ich codziennymi problemami. Mamy tu tytułową bohaterkę – matkę, będącą głową rodziny, jej męża Dana, ich dzieci oraz siostrę Roseanne, Jackie.

Za produkcję nowego sezonu odpowiadać będą: Whitney Cummings („Whitney”, „2 Broke Girls”) i Wanda Sykes („The Chris Rock Show", „Last Comic Standing"). Pomoże im Bruce Rasmussen, który nadzorował produkcję w latach 1992-1993. W rozmowie z portalem EW omówił problemy wiążące się z przywróceniem serialu po latach:

Największym wyzwaniem, postawionym przed pierwszym odcinkiem, było wymyślenie sposobu na powrót wszystkich i wyjaśnienie, co robili przez ostatnie 21 lat.

Zdjęcie z nadchodzącego sezonu udostępnione przez portal EW

 

W odnowionej wersji powróci stara obsada – Roseanne Barr (Roseanne), John Goodman (Dan), Sara Gilbert (Darlene), Laurie Metcalf (Jackie), Michael Fishman (D.J.) i Lecy Goranson (Becky). Sarah Chalke, wcielająca się w postać Becky w sezonach 6-9, pojawi się w serialu w innej roli. Johnny Galecki, którego angaż długo nie był pewny ze względu na zobowiązania wobec serialu „The Big Bang Theory”, powróci na jeden odcinek w roli gościnnej. Do obsady w nowym sezonie dołączą Emma Kenney („Shameless”) i Ames McNamara.

Obsada podczas czytania scenariusza

 

Dzięki zrobieniu z nadchodzącego sezonu rebootu produkcji twórcy mogą w bezpieczny sposób powrócić do uwielbianych przez fanów wątków. Pozwoli im to również na bezproblemowe wprowadzenie postaci Dana, granego przez Johna Goodmana, którego uśmiercono w oryginalnej serii.

Aktualizacja z 15 grudnia, 20:45:

Stacja ABC ogłosiła dokładną datę premiery „Roseanne” – 27 marca 2018 roku.

Źródło: spoilertv.com / ew.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale