1
Aktualności

Po 8-letniej przerwie, w kwietniu tego roku stacja Fox wyemitowała nowy, piąty sezon „Prison Break”. Wydawało się, że to już ostateczny koniec, tymczasem informacja, która pojawiła się ostatnio na Instagramie jednego z aktorów, daje nadzieję na powstanie szóstej serii.

„Prison Break” to jeden z największych hitów serialowych w historii. Niewielu nie słyszało nigdy o Michaelu Scofieldzie, jego charakterystycznych tatuażach oraz wielkiej ucieczce z więzienia. Pierwszy odcinek serialu został wyemitowany w 2005 roku. Plotki o powstaniu szóstego sezonu przewijały się w internecie wiele razy, teraz jednak stały się prawdopodobne.

Dominic Purcell, odtwórca roli Lincolna Burrowsa, zamieścił na Instagramie zdjęcie z informacją o podjęciu pracy nad następnym sezonem serialu:

 

Wiadomość ta nie została jeszcze jednak potwierdzona przez samą stację.

Głównym bohaterem „Prison Break” jest Michael Scofield. Przekonany o niewinności odsiadującego dożywocie brata, pozoruje napad na bank i sam trafia do więzienia stanowego Fox River. Wcześniej jednak tatuuje sobie mapę całego zakładu, planując wielką ucieczkę z kilkoma więźniami.

Twórcą serialu jest Paul Scheuring. Za reżyserię odpowiedzialni byli m.in. Brett Ratner oraz Bobby Roth, scenariuszem zajęli się natomiast Paul Scheuring i Nick Santora. W obsadzie mogliśmy zobaczyć Wentwortha Millera („DC’s Legends of Tomorrow”), Dominica Purcelal („LoT”), Sarah Wayne Callies („The Walking Dead”), Paula Adelsteina („Private Practice”), Amaury’ego Nolasco („2 Fast 2 Furious”), Wade’a Williamsa („K-911), Roberta Kneppera („Transporter 3”), Rockmonda Dunbara („Sons of Anarchy”) i wielu innych.

 

Aktualizacja: 14 grudnia 2017, godzina 19:00

Informacja o przedłużeniu produkcji została zdementowana na Twitterze przez twórców „Prison Break”. Wygląda na to, że stacja FOX jak na razie nie planuje kolejnych odcinków znanego tytułu. Czy słusznie? Dominic Purcell na pewno jest zawiedziony z tego powodu.

 

Aktualizacja: 4 stycznia 2018, godzina 19:57

Kolejny sezon „Prison Break” jednak powstanie. Teraz możemy poinformować o tym oficjalnie – po wielu spekulacjach oraz życzeniach obsady (zdjęcie dodane niecały miesiąc temu przez Dominica Purcella) mamy potwierdzenie.

Szef stacji FOX, Michael Thorn podczas spotkania z prasą na Television Critics Association poinformował o pracach związanych z nową odsłoną znanej produkcji. Są to dopiero wstępne akcje związane z tworzeniem nowego sezonu, tak że na więcej szczegółowych informacji przyjdzie nam jeszcze poczekać. 

Źródło:  instagram.com / twitter.com / tvline,com

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • Bartłomiej Kutyba
    Bartłomiej Kutyba
    @Bartuno

    Szkoda że dopiero w 2019 roku najwcześniej ale warto czekać. Oby poziom został utrzymany i serial dostał pełny sezon by opowiedzieć ciekawią historię.

Powiązane

Seriale

Prison Break

Na wieść o skazaniu starszego brata Michael Scofield, wierząc w jego niewinność, pozoruje napad na bank i trafia do tego samego więzienia. Wcześniej tatuuje sobie …